WTA w Cincinnati: Kerber awansowała do finału

Rozstawiona z "dwójką" Angelique Kerber pokonała rumuńską tenisistkę Simonę Halep (3.) 6:3, 6:4 w półfinale turnieju WTA Premier w Cincinnati (pula nagród 2,503 mln dolarów). Jeśli Niemka polskiego pochodzenia wygra imprezę, to awansuje na pierwsze miejsce światowego rankingu.

Kerber nie miała większych problemów z pokonaniem Halep. Co prawda w drugim secie, prowadząc 4:0, straciła trzy gemy z rzędu, ale w końcówce opanowała sytuację. Była to siódma konfrontacja tych zawodniczek. Po raz trzeci lepsza była pierwsza z nich. Druga w ćwierćfinale pokonała Agnieszkę Radwańską (5.).

Niemka przerwała dobrą passę, którą ostatnio miała jej sobotnia rywalka. Rumunka wygrała wcześniej 13 kolejnych meczów, triumfując w turniejach w Bukareszcie i Montrealu.

Drugą finalistką jest Karolina Pliskova (15.), która w sobotę wyeliminowała Hiszpankę Garbine Muguruzę (4.) 6:1, 6:3. Z sześciu dotychczasowych pojedynków z Czeszką - Kerber wygrała cztery. Zwyciężyła w dziewięciu turniejach, Pliskova w pięciu.

Kerber stoi przed szansą zdetronizowania Sereny Williams. By tak się stało, musi wygrać toczące się na kortach twardych zawody w Cincinnati. Amerykanka, która przez ostatnie 183 tygodnie była liderką rankingu WTA, wycofała się ze startu w tej imprezie.