Błaszczykowski zadebiutował w Wolfsburgu

Jakub Błaszczykowski zadebiutował w barwach VfL Wolfsburg w meczu o stawkę. Polski pomocnik zagrał od pierwszej minuty w meczu I rundy Pucharu Niemiec przeciwko trzecioligowemu FSV Frankfurt. Drużyna reprezentanta Polski wygrała na wyjeździe 2-1.

Błaszczykowski zadebiutował w nowym klubie już kilka dni po podpisaniu kontraktu. Polak wystąpił w meczu kontrolnym przeciwko Malmoe FF i zdobył zwycięskiego gola. W sobotę urodzony w Truskolasach reprezentant Polski dostał kolejną szansę od Dietera Heckinga, piłkarz wyszedł w podstawowym składzie i został zmieniony w 87. minucie.

Nieoczekiwanie w meczu z trzecioligowcem były gwiazdor Borussii Dortmund zagrał na lewej obronie. "Kuba" skupił się na zadaniach destrukcyjnych i rzadko angażował się w grę ofensywną.

FSV Frankfurt - VfL Wolfsburg 1:2 (0:2)
Gole: Schleusener 52' - Schaefer (sam.) 5', Dost 16'