Neymar uczcił olimpijskie złoto tatuażem!

Inne
Neymar uczcił olimpijskie złoto tatuażem!
fot. PAP/EPA

Finał piłkarskiego turnieju olimpijskiego był teatrem jednego aktora. Kapitan reprezentacji Brazylii Neymar zdobył piękną bramkę, a także wykorzystał decydującą jedenastkę w serii rzutów karnych. Tuż po finale zrobił sobie tatuaż upamiętniający ten sukces.

Drużynie "Canarinhos" początkowo szło jak po grudzie. Bezbramkowe remisy z RPA i Irakiem mogły doprowadzić do sensacyjnego odpadnięcia największego z faworytów. Na Neymara spadła lawina krytyki, co podziałało na niego motywująco. W meczu z Danią (4:0) nie strzelił jeszcze gola, ale trafiał do siatki w ćwierćfinale z Kolumbią (1:0) oraz dwukrotnie w półfinale z Hondurasem (6:0).

 

W finale zawodnik Barcelony potwierdził swoją wielką klasę, a Brazylia po dwóch przegranych finałach (w 1996 z Nigerią i w 2012 z Meksykiem) wreszcie sięgnęła po upragnione złoto. Kilka godzin po triumfie Neymar uwiecznił wygraną na swoim ciele. Tatuaż z logo igrzysk znalazł się na jego lewym nadgarstku. Nowym malunkiem zawodnik pochwalił się na swoim Snapchacie.

 

JP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze