Real spokojnie wygrał na inaugurację La Ligi

Real Madryt w pierwszym spotkaniu sezonu 2016/2017 La Ligi pewnie pokonał Real Sociedad 3:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Gareth Bale, a jedno trafienie dorzucił Marco Asensio.

Na stałe miejsce w składzie Królewskich wywalczył sobie Asensio. Zawodnik, który błyszczał w okresie przygotowawczym dostał duży kredyt zaufania od Zinedina Zidana. Bramką w Superpucharze Europy z Sevillą 20-latek tylko potwierdził swój ogromny talent.

Real szybko rozpoczął strzelanie w meczu z Sociedad. Już w 2. minucie wynik otworzył Bale. W 40. minucie spotkania bramkę zdobył wspomniany już Asensio. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy sie dwubramkową wygraną Królewskich Bale w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania na 3:0. Walijczyk świetnie czuje sie w San Sebastian. W tym mieście w czterech spotkaniach strzelił pięć goli.

Real Sociedad - Real Madryt 0:3 (0:2).

Bramki: Bale 2, 90+4 Asensio 40.