Triumf Pliskovej, Kerber bez 1. miejsca w rankingu

Rozstawiona z "15" czeska tenisistka Karolina Pliskova pokonała Angelique Kerber (2.) 6:3, 6:1 w finale turnieju WTA Premier w Cincinnati. Niemka polskiego pochodzenia musiała wygrać imprezę, by awansować na pierwsze miejsce światowego rankingu.

Pliskova zaskakująco łatwo wygrała z Kerber, która wcześniej dobrze sobie radziła i m.in. wywalczyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro.

Była to siódma konfrontacja tych tenisistek. Po raz trzeci lepsza okazała się Czeszka. Ma ona w dorobku sześć wygranych turniejów, a jej przeciwniczka dziewięć.

Kerber miała szansę zdetronizować Serenę Williams. By tak się stało, musiała jednak wygrać zawody rozgrywane na kortach twardych w Cincinnati (pula nagród 2,503 mln dol.). Amerykanka, która przez ostatnie 183 tygodnie była liderką rankingu WTA, wycofała się ze startu w imprezie. Dotychczas tylko jedna Niemka była pierwszą rakietą świata. Udało się tego dokonać Steffi Graf.

W ćwierćfinale odpadła Agnieszka Radwańska (5.), a Magda Linette w eliminacjach.

Ciekawie było w finale debla. Sania Mirza z Indii i Czeszka Barbora Strycova pokonały słynną Szwajcarkę Martinę Hingis i Amerykankę Coco Vandeweghe 7:5, 6:4. Mirza i Hingis do niedawna tworzyły duet, który wygrał razem 14 turniejów, w tym trzy imprezy wielkoszlemowe. Zawodniczki niespodziewanie pod koniec lipca postanowiły zakończyć współpracę.