UFC: Conor McGregor przeszedł do historii!

Sporty walki
UFC: Conor McGregor przeszedł do historii!
fot. youtube.com

Conor McGregor (20-3, 17 KO, 1 SUB) przeszedł do historii UFC. Irlandczyk po raz siódmy z rzędu został nagrodzony bonusem, co do tej pory nie udało się żadnemu z zawodników.

McGregor pokonał większościową decyzją sędziów Nate'a Diaza (20-11, 4 KO, 12 SUB) na gali UFC 202, biorąc rewanż za to, co stało się w marcu tego roku. Wtedy górą był Amerykanin, który poddał go duszeniem zza pleców w drugiej rundzie. W obu tych przypadkach zawodnicy zostali nagrodzeni przez organizację bonusem za walkę wieczoru.

Bonus po gali UFC 202 był siódmym z rzędu dla Irlandczyka, a taka sztuka nie udała się jeszcze nikomu. Oto krótkie przypomnienie, za co McGregor zgarniał dodatkowe 50 tysięcy dolarów.

UFC Fight Night 46: vs Diego Brandao - występ wieczoru
UFC 178: vs Dustin Poirier - występ wieczoru
UFC Fight Night 59: vs Dennis Siver - występ wieczoru
UFC 189: vs Chad Mendes - występ wieczoru
UFC 194: vs Jose Aldo - występ wieczoru
UFC 196: vs Nate Diaz - walka wieczoru
UFC 202: vs Nate Diaz - walka wieczoru

Do tej pory tylko trzech zawodników prócz McGregora zdołało sięgnąć po sześć bonusów z rzędu. Byli to: Diaz, Joe Lauzon (26-11, 7 KO, 18 SUB) oraz Ronda Rousey (12-1, 3 KO, 8 SUB). Co ciekawe Diaz dzięki tej nagrodzie wyszedł na prowadzenie w ogólnej klasyfikacji przyznanych bonusów. Ma ich na koncie 15 - o jeden więcej niż Lauzon, który za tydzień zmierzy się z Jimem Millerem (26-8-1, 4 KO, 14 SUB).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze