1 liga: skróty meczów 4. kolejki (WIDEO)

Czwarta kolejka 1 ligi obfitowała w emocje, niecodzienne sytuacje oraz wiele pięknych bramek. Pięć zespołów jest jeszcze niepokonanych, są to: Wigry Suwałki, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka oraz MKS Kluczbork. Obejrzyjcie skróty wszystkich meczów!

Po niedzielnym zwycięstwie nad Sandecją Nowy Sącz 2:0 piłkarze Zagłębia Sosnowiec awansowali na trzecie miejsce w tabeli 1. ligi po czterech kolejkach. Zgromadzili osiem punktów i tracą dwa do prowadzącego Podbeskidzia Bielsko-Biała i wicelidera Wigier Suwałki.

Obie bramki dla gospodarzy zdobył Robert Bartczak - w 10. i 18. minucie. Sandecja zajmuje siódmą pozycję i ma pięć punktów.

Dzień wcześniej Podbeskidzie pokonało w Głogowie Chrobrego 2:0. Gospodarze tego spotkania zamykają tabelę i dotychczas nie zdobyli jeszcze bramki. Gole uzyskali Słowak Robert Demjan, który wpisał się na listę strzelców po raz trzeci w tym sezonie, oraz Damian Chmiel.

"Górale" prezentują bardzo równą formę na wyjazdach - dotychczas grali trzy mecze i każdy wygrali po 2:0. Ich dorobek uzupełnia punkt z poprzedniej kolejki ze spotkania z Wigrami (1:1).

Ekipa z Suwałk cały czas dotrzymuje kroku spadkowiczowi z ekstraklasy - obie mają po 10 punktów. W piątek Wigry pokonały u siebie trzecią w tabeli Wisłę Puławy 3:2, choć od 10. minuty przegrywały po golu doświadczonego Sylwestra Patejuka. Beniaminek z Puław ma obecnie siedem punktów.

Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie odniósł Górnik Zabrze. 14-krotny mistrz Polski, który latem spadł z ekstraklasy, pokonał u siebie Pogoń Siedlce 2:0. Obie bramki zdobył w drugiej połowie Słowak Roman Gergel.

Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Marcina Brosza mają cztery punkty. Z kolei Pogoń (3 pkt) poniosła trzecią z rzędu porażkę w sezonie i ponownie bez zdobycia bramki.

Stomil Olsztyn, który rozpoczął zmagania ligowe z trzema minusowymi punktami (kara PZPN za niespełnienie wymogów licencyjnych), zremisował u siebie z GKS Katowice 1:1. W pierwszej połowie Grzegorz Goncerz z GKS nie wykorzystał rzutu karnego.

Wszystkie wyniki 4. kolejki 1 ligi:

Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (Demjan 13, Chmiel 35)
Stomil Olsztyn - GKS Katowice 1:1 (Kujawa 11 [rz.k.] - Sobków 60)
Chojniczanka - Znicz Pruszków 1:1 (Biernat 6 - Jagiełło 15)
Wigry Suwałki - Wisła Puławy 3:2 (Kozak 17, Zapolnik 26, Wroński 68 - Patejuk 10, Pożak 90)
Drutex-Bytovia - Miedź Legnica 1:0 (Bąk 90)
Olimpia Grudziądz - Stal Mielec 3:1 (Kłus 56, 85, Angielski 79 - Kiercz 87)
MKS Kluczbork - GKS Tychy 1:1 (Niziołek 5 [rz.k.] - Boczek 32.
Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce 2:0 (Gergel 58, 77)
Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Bartczak 10. 18)