Neymar zrezygnował z noszenia kapitańskiej opaski reprezentacji Brazylii

Inne
Neymar zrezygnował z noszenia kapitańskiej opaski reprezentacji Brazylii
fot. PAP

Po wywalczeniu z reprezentacją Brazylii historycznego, złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, Neymar ogłosił, że nie chce już być kapitanem w drużynie "Kanarków". W finałowym meczu z Niemcami 24-latek zdobył zwycięskiego gola w konkursie rzutów karnych doprowadzając do eksplozji radości na wypełnionej po brzegi Maracanie.

Piłkarze Brazylii po raz pierwszy w historii wywalczyli olimpijskie złoto, a głównym aktorem wielkiego zwycięstwa był Neymar. Dla Brazylijczyków to symboliczny triumf i rewanż na Niemcach za wysoką porażkę w półfinale mistrzostw świata w 2014 roku.

Droga Brazylii do upragnionego złota była długa i kręta, do ostatniego meczu grupowego gospodarze igrzysk nie byli pewni awansu. Neymar był ostro krytykowany i stał się dla kibiców głównym winowajcą kiepskich wyników. Po wyjściu z grupy podopieczni Adenora Bocchiego zaliczyli serię zwycięstw i zgarnęli złoto.

Dzięń po triumfie Neymar obwieścił, że rezygnuje z kapitańskiej opaski.

- Jestem mistrzem olimpijskim i pragnę oddać opaskę kapitana. Sprawowanie tej funkcji była dla mnie wielkim zaszczytem, ale trener będzie musiał wybrać nowego kapitana - podsumował krótko Neymar.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze