Ziółkowski: Ćwierćfinał Euro 2016 jest świętem narodowym, a wyniki siatkarzy i ręcznych to porażka?

Inne
Ziółkowski: Ćwierćfinał Euro 2016 jest świętem narodowym, a wyniki siatkarzy i ręcznych to porażka?
fot. Cyfrasport

Szymon Ziółkowski zabrał głos w sprawie występu naszych piłkarzy ręcznych i siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Były sportowiec nie potrafi zrozumieć tych, którzy uważają ich wyniki za porażkę. Dla porównania, przypomniał występ kadry Adama Nawałki na Euro 2016, który zakończył się na ćwierćfinale.

"Jak to jest, że ćwierćfinał Euro w piłce nożnej jest świętem narodowym, a wyniki siatkarzy i ręcznych to porażka? Jakoś nie rozumiem" - zastanawiał się Ziółkowski na Twitterze.

 

 

Tym wpisem wywołał lawinę komentarzy. Kibice pospieszyli z wyjaśnieniami, na czym polega różnica.

 

 

Na IO w Rio de Janeiro Michał Kubiak, Bartosz Kurek i spółka dotarli do ćwierćfinału. Tam musieli uznać wyższość Stanów Zjednoczonych, przegrywając 0:3. Lepiej wypadli piłkarze ręczni, którym udało się dojść do strefy medalowej. Niestety, przegrali mecz o trzecie miejsce z Niemcami 25:31.

 

Ziółkowski to złoty medalista w rzucie młotem z igrzysk olimpijskich w Sydney. W swoim dorobku ma także medale mistrzostw świata - złoto z Edmonton (2001), srebro z Helsinek (2005) i Berlina (2009), jak również mistrzostw Europy - brąz z Helsinek (2012).

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze