MŚ w biathlonie na nartorolkach: Transmisje w Polsacie Sport

Inne
MŚ w biathlonie na nartorolkach: Transmisje w Polsacie Sport
fot. PAP

Reprezentacja Polski wyjechała we wtorek do Otepaa na mistrzostwa świata w biathlonie na nartorolkach. O medale powalczy ośmioro sportowców z Magdaleną Gwizdoń i Moniką Hojnisz na czele. Transmisje z zawodów w Polsacie Sport.

Właśnie te dwie biathlonistki wyleciały w południe z Krakowa przez Warszawę do Rygi. Tam czekać na nie będzie już bus z trenerami i pozostałymi powołanymi na mistrzostwa zawodnikami. Są to Kamila Żuk, Kinga Mitoraj, Mateusz Janik, Rafał Penar, Grzegorz Guzik i Bartłomiej Filip.

Przed rokiem w Cheile Gradistei reprezentantki Polski wywalczyli trzy medale. Dwukrotnie druga była Monika Hojnisz, brąz dołożyła Magdalena Gwizdoń. Obie zawodniczki ponownie będą w ścisłym gronie kandydatek do podium. Dobrą formę potwierdziły podczas rozegranych w weekend mistrzostw Polski w czeskim Letohradzie. Hojnisz wygrała tam obie konkurencje, podczas gdy Gwizdoń za każdym razem niewiele jej ustępowała.

- Spodziewaliśmy się takich rezultatów. Forma obu tych zawodniczek wygląda w tym momencie bardzo dobrze. Cieszy też, że Kinga Mitoraj i Kamila Żuk, które podzieliły się brązowymi medalami nie odstawały zbytnio. Start w Otepaa traktujemy kontrolnie. Zobaczymy jak wypadamy na tle świata i to da nam odpowiedź jak trenować przez następne trzy miesiące – powiedział trener Kołodziejczyk.

Wśród mężczyzn w Letohradzie dominował Grzegorz Guzik, który podobnie jak Hojnisz, wygrał sprint i bieg na dochodzenie.

- Grzegorz bardzo mocno się poprawia. Jego poziom cały czas rośnie i w kraju jest obecnie najlepszy. Zobaczymy jak to będzie podczas rywalizacji w stawce międzynarodowej – ocenił Kołodziejczyk.

Za naszymi reprezentantami dwa ciężkie zgrupowania. W lipcu trenowali w okolicach Bormio, natomiast w sierpniu w doskonale sobie znanych Oberhofie i Ruhpolding.

- Podczas obozu we Włoszech mieszkaliśmy na wysokości 2200 m npm., więc chociażby z tego powodu było już ciężko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Zawodnicy wykonali zaplanowaną pracę i ich parametry się poprawiły. Zgrupowania w Niemczech miały już bardziej techniczny charakter, choć trochę pracy nad kondycją oczywiście też było. Mieliśmy tam świetne warunki do trenowania na strzelnicy czy na rolkostradzie – zakończył Kołodziejczyk.

Pierwsze efekty pracy wykonanej latem będzie można zobaczyć na własne oczy podczas transmisji z mistrzostw świata w Otepaa. Indywidualne zmagania będzie można śledzić na antenach Polsatu Sport oraz Polsatu Sport Extra.

Reprezentacja Polski na MŚ w Otepaa:
seniorzy - Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)
seniorki - Magdalena Gwizdoń (BLKS Zywiec), Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice)
juniorzy - Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław), Rafał Penar (AZS AWF Katowice), Bartłomiej Filip (AZS AWF Wrocław)
juniorki - Kamila Żuk (MKS Duszniki Zdrój), Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko)

Szczegółowy program imprezy:

piątek, 26 sierpnia, godzina 9:00 – sztafeta mieszana juniorów
piątek, 26 sierpnia, godzina 12:00 – sztafeta mieszana seniorów

sobota, 27 sierpnia, godzina 8:30 – sprint juniorek
sobota, 27 sierpnia, godzina 10:30 – sprint seniorów (Polsat Sport)
sobota, 27 sierpnia, godzina 13:15 – sprint seniorek (Polsat Sport)
sobota, 27 sierpnia, godzina 15:30 – sprint juniorów

niedziela, 28 sierpnia, godzina 8:30 – bieg na dochodzenie juniorek (Polsat Sport)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 10:15 - bieg na dochodzenie seniorów (Polsat Sport Extra)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 12:45 - bieg na dochodzenie seniorek (Polsat Sport)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 14:$5 - bieg na dochodzenie juniorów (Polsat Sport)

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze