1 liga: Kolejna porażka Górnika, szalony mecz w Puławach

GKS Katowice bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. W końcówce spotkania z jedenastu metrów fatalnie przestrzelił Sebastian Dudek. Inny klub z Górnego Śląska - Górnik Zabrze, kontynuuje z kolei marsz w dół tabeli. Tym razem lepsi od 14-krotnego mistrza Polski okazali się piłkarze Sandecji Nowy Sącz, którzy zasłużenie wygrali 2:0. Premierowe trafienie zaliczył Maciej Korzym.

W obecnym sezonie oba kluby mierzą wysoko, ale przed tą kolejką to Zagłębie plasowało się w czubie stawki, a GKS dzielił tabelę na pół. Mecz w Katowicach od początku był wyrównany, ale gra toczyła się głównie w środku boiska - brakowało strzałów i sytuacji podbramkowych. W końcówce zaczęli przeważać goście. Ich ataki opłaciły się, bo w 84. minucie sędzia podyktował rzut karny, którego nie potrafił wykorzystać Dudek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Podbudowany ostatnim ligowym zwycięstwem Górnik przyjechał do Nowego Sącza po pełną pulę, ale gospodarze po raz kolejny udowodnili, że na własnym boisku potrafią grać skutecznie. W składzie gospodarzy wystąpiło dwóch byłych piłkarzy Górnika - Maciej Korzym, i Maciej Małkowski. Od pierwszej minuty "Bianconeri" ruszyli ostro na rywala. Kilka razy na bramkę Mateusza Kuchty groźnie uderzał Wojciech Trochim, który doczekał się gola w 37. minucie, a asystę przy jego trafieniu zanotował Korzym. Wychowanek Sandecji ustalił wynik spotkania w 76. minucie, a precyzyjnym podaniem obsłużył go Małkowski.

Bliska odbicia od dna była Pogoń Siedlce, która do 91. minuty prowadziła z MKS Kluczbork 1:0. Widowiskowego gola piętą dla gospodarzy zdobył Piotr Kurbiel, asystował mu Damian Świerblewski, który minął dwóch rywali, a następnie przytomnie zagrał do napastnika. Wyrównał Bartłomiej Olszewski, który strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza gości. Również w samej końcówce rozstrzygnął się mecz w Puławach, gdzie w starciu Wisły z Chrobrym Głogów padło aż 7 goli. Gospodarze w ostatnich minutach wypuścili z garści cenne punkty...

Wyniki środowych meczów 1. ligi:

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0)
Gole: Jakóbowski 60'

Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 (0:1)
Gole: Nishi 44', Zembrowski(sam.) 71', Lech 87'

Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork 1:1 (0:0)
Gole: Kurbiel 53' - Olszewski 90+1

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
Gole: Wroński 58'

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
Gole: Trochim 37', Korzym 76'

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0)
Gole: Szumilas 50' - Angielski 27'

Wisła Puławy - Chrobry Głogów 3:4 (1:1)
Gole: Gusocenko 43', Patejuk 66', Olszak 74' - Machaj 9', Kwiecień 60', Sedziak 83', Kwiecień 90'