Norweski trener Age Hareide, który prowadzi Danię od początku roku (zastąpił słynnego Mortena Olsena), przed startem kwalifikacji MŚ postawił na zawodników znanych kibicom w Europie.

 

Oprócz bramkarza Schmeichela, obrońcy Kjaera, pomocnika Eriksena i napastnika Fischera, w kadrze są m.in. obrońca Daniel Wass z Celty Vigo, pomocnik Pierre Emile Hoejbjerg z Southampton FC, a także napastnicy Yussuf Poulsen z RB Lipsk i Martin Braithwaite z Toulouse FC.

 

Powołanie otrzymało także m.in. sześciu graczy FC Kopenhaga, wśród nich doświadczony pomocnik William Kvist.

 

Od kwietnia z powodu bardzo poważnej kontuzji kolana pauzuje czołowy piłkarz reprezentacji tego kraju - pomocnik Sevilli Michael Krohn-Dehli.

 

W kadrze jest dwóch debiutantów - bramkarz Frederik Roennow z Broendby Kopenhaga oraz pomocnik Jens Stryger Larsen z Austrii Wiedeń.

 

Duńczycy rozpoczną eliminacje MŚ 4 września meczem z Armenią w Kopenhadze (wcześniej zagrają towarzysko z Liechtensteinem).

 

W drugiej kolejce ich rywalami będą Polacy. Spotkanie obu drużyn odbędzie się 8 października w Warszawie. Oprócz reprezentacji tych krajów oraz Armenii do grupy E trafiły Rumunia, Czarnogóra i Kazachstan.

 

Biało-czerwoni - ćwierćfinaliści Euro 2016 - pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata rozegrają 4 września na wyjeździe z Kazachstanem