Dujszebajew: Chcę nadal pracować z kadrą (WIDEO)

Piłka ręczna
Dujszebajew: Chcę nadal pracować z kadrą (WIDEO)
fot. PAP

Reprezentacja Polski po słabej grze w fazie grupowej w wielkim stylu rozprawiła się z Chorwacją i awansowała do półfinału turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Ten ostatecznie skończyli bez medalu, jednak selekcjoner Tałant Dujszebajew twierdzi, że powinniśmy być dumni z naszych szczypiornistów. - Głowa chciała, ale ciało przestawało pracować. Jestem dumny i chcę dalej pracować z reprezentacją - powiedział.

Reprezentacja Polski po heroicznym boju ograła faworyzowaną Chorwację i niespodziewanie awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Wskazywało na to niewiele: kiepska gra w fazie grupowej i kontuzja Michała Jureckiego były czynnikami, które kazały przypuszczać, że biało-czerwoni stoją na przegranej pozycji. Doprowadzenie do dogrywki z późniejszym triumfatorem - Danią, po raz kolejny potwierdziło, jak wielkie zapasy drzemią w reprezentantach Polski.
Chłopaki super powalczyli, możemy być dumni. Szkoda tego meczu z Danią. Chciałbym kibicom zadać pytanie: jakim wynikiem zakończyłby się ten mecz, gdyby u nas mógł zagrać Michał Jurecki, zaś u rywali zabrakłoby Mikkela Hansena?
O brązowy medal zagraliśmy z Niemcami i ponieśliśmy drugą w tym turnieju porażkę.
Chcieliśmy tego medalu. Głowa chciała, ale ciało nie pracowało. Włożyliśmy całe siły w dogrywkę i nie mieliśmy nic do powiedzenia.
Po turnieju koniec kariery reprezentacyjnej ogłosił Bartosz Jurecki, a na dniach podobną decyzję prawdopodobnie usłyszymy od Adama Wiśniewskiego. To koniec pewnej epoki, bowiem reprezentacja Polski o medale wielkich imprez nie powalczy już w doskonale znanym nam wszystkim składzie. Z kadrą planuje jednak zostać selekcjoner, Tałant Dujszebajew.
Chcę dalej pracować z polską kadrą, bo to wielcy wojownicy.

 

ch, Polsat Sport, ZPRP.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze