Lewandowski ustanowił nowy rekord Polski (WIDEO)

Marcin Lewandowski może być z siebie zadowolony. Chociaż zajął piąte miejsce w biegu na 1000 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie, to ustanowił nowy rekord Polski!

29-latek ukończył bieg z czasem 2:14,30. Dzięki temu o blisko półtorej sekundy poprawił dotychczasowy rekord Polski Adama Kszczota, który wynosił 2:15,72. To jednocześnie czwarty wynik na tym dystansie w historii europejskiej lekkoatletyki.

Cały bieg wygrał Ayanleh Souleiman z Dżibuti z czasem 2:13,49. Kolejne miejsca na podium zajęli Kenijczycy Robert Biwott (2:13,89) i Jonathan Kitlit (2:13,95).

Lewandowski podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro był jedynym Polakiem w finale biegu na 800 metrów. Ostatecznie, ukończył rywalizację na szóstym  miejscu z czasem 1:44,20.

Cały bieg Marcina Lewandowskiego w załączonym materiale wideo.