Mioduski: Dostaliśmy grupę marzeń! W lepszej formie powalczymy ze Sportingiem

Piłka nożna

Legia Warszawa poznała rywali w Lidze Mistrzów! Mistrz Polski trafił do arcytrudnej grupy z wielkimi europejskimi firmami. Czy powinniśmy z tego powodu rozpaczać? Wbrew przeciwnie! Współwłaściciel warszawskiego klubu nie ma wątpliwości, że trafiliśmy do wymarzonej grupy. - To wielkie firmy, które wreszcie przyjadą do Polski na mecze o punkty. Czy mogliśmy wylosować lepiej? Nie sądzę! - powiedział Dariusz Mioduski.

Pierwszy od 20 lat występ polskiego zespołu w Lidze Mistrzów będzie zapamiętany na długo. Legia Warszawa w fazie grupowej zmierzy się z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona. Tych firm nie trzeba nikomu przedstawiać, a biegający po murawie stadionu przy Łazienkowskiej Cristiano Ronaldo i Marco Reus budzą wyobraźnię! Podobne zdanie ma współwłaściciel Legii, oczarowany Dariusz Mioduski, który komentował losowanie z miejsca:
Muszę przyznać, że gdy ta grupa się rozwijała, patrzyłem pełen nadziei: to musi być nasza grupa! Z jednej strony mamy Real Madryt - nie trzeba nic tutaj dodawać! Królewscy przyjeżdżający do Polski na mecz o punkty jest tym, o czym marzyliśmy od lat. Borussia Dortmund jest jednym z najpopularniejszych klubów w Polsce: ma dużą rzeszę polskich fanów, grało tam wielu reprezentantów naszego kraju - zarówno historycznie, jak i obecnie. Obaj giganci są wymarzonymi rywalami!
Czy szefostwo Legii myśli o walce o trzecie miejsce? Sporting Lizbona ma za sobą znakomity sezon w lidze portugalskiej zakończony wicemistrzostwem, zaś trzon drużyny stanowią kluczowi zawodnicy świeżo upieczonych mistrzów Europy.
Sporting? Jeżeli będziemy w lepszej formie, być może da się trochę powalczyć i kto wie! Wielką wartością tego losowania jest także sprowadzenie wyśmienitych rywali dla naszego zespołu juniorów, dla którego to będzie niezapomniane przeżycie.

Roman Kołtoń, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie