Trzy starty CCC Sprandi Polkowice

Inne
Trzy starty  CCC Sprandi Polkowice
fot. PAP

W najbliższy weekend kolarską ekipę z Polkowic czekają trzy starty: worldtourowy wyścig jednodniowy Bretagne Classic - Ouest-France, Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, a także ciekawa belgijska jednodniówka, Schaal Sels.

Bretagne Classic - Ouest-France (28 sierpnia) rozgrywany jest wokół francuskiej miejscowości Plouay. Duża pętla w tegorocznej edycji liczyć będzie 232 kilometry, po której zawodnicy wjadą na mniejsze, 13,9-kilometrowe okrążenie. Łącznie będzie zatem do pokonania prawie 247 kilometrów. Losy wyścigu mogą się rozstrzygnąć na ostatnim wzniesieniu – krótkim, ale treściwym, który znajduje się ok. 5 kilometrów przed metą. Po nim będzie już tylko płasko.

 

"Liderami na Bretagne Classic - Ouest-France , który po raz drugi z rzędu znalazł się w naszym kalendarzu, będą Maciej Paterski i Davide Rebellin. Najlepiej z naszej ósemki czują się oni w pofałdowanym terenie i mają szanse na wysoką lokatę jeśli peleton podzieli się w końcówce. Także pozostali kolarze, tacy jak Felix Grossschartner, czy też Victor de la Parte będą próbować akcji, gdy droga prowadzić będzie pod górę, a w przypadku masowego sprintu Jarosław Marycz spróbuje powtórzyć swój wyczyn z RideLondon Classic, w którym był 5. Przed rokiem drugi w tym wyścigu był Simone Ponzi, jednak dopiero wraca on do treningów po drugim w tym roku złamaniu obojczyka i nie jest jeszcze gotowy do powrotu na trasy wyścigów" - powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki.

 

Poza wymienioną piątką do rywalizacji przystąpią też Adrian Kurek, Jan Hirt i Branislau Samoilau.

 

Górskie MP

 

Dzień przed Bretagne Classic - Ouest-France, w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski (sobota, 27 sierpnia) pojedzie 9 „pomarańczowych”. Zmierzą się oni ze 150-kilometrową trasą, składającą się z pięciu okrążeń po Beskidzie Niskim, wokół Jeziora Klimkówki, z dwoma cięższymi podjazdami. Do rundy tej zawodnicy dojadą z miejscowości Uście Gorlickie, gdzie wyznaczony został start. Wiele wydarzyć się może też po zjeździe z pętli, w drodze do mety w Wysowej Zdroju. Na tym odcinku zaplanowano kolejne dwa wzniesienia.

 

Polkowicki zespół będą reprezentować Łukasz Owsian (mistrz z 2014 roku elity i były mistrz U23), Mateusz Taciak (brąz w 2012 i srebro w 2011), Adrian Honkisz (srebro 2012), Jakub Kaczmarek (mistrz U23 z 2015), Leszek Pluciński (mistrz U23 z 2012), znany z jazdy po górach Sylwester Szmyd, a także Marcin Mrożek, Alan Banaszek i Kamil Małecki.

 

Belgijskie bruki

 

Równolegle do francuskiego wyścigu UCI World Tour, „pomarańczowi” pojadą także w Belgii, w interesującej imprezie klasy 1.1, Schaal Sels (28 sierpnia). Do pokonania będzie w niej prawie 200 kilometrów, często prowadzących po szutrowych, utwardzanych lub pokrytych brukiem drogach. Na linii startu staną nie tylko kolarze specjalizujący się w kolarstwie szosowym, ale też przełajowym.

 

W zeszłym roku portal VéloNews przyznał wyścigowi nagrodę w kategorii „Trasa”, doceniając zarówno ciekawy jej przebieg, jak i podejście do bezpieczeństwa zawodników. Organizatorzy przykładają dużą wagę do tego, by pomimo nietypowej nawierzchni, była one w idealnym stanie (jest dodatkowo utwardzana, walcowana i czyszczona z wszelkich gałęzi, czy też luźnych kamieni). Trasa jest wielokrotnie sprawdzana i w ostatnich latach bardzo rzadko dochodziło na niej do jakichkolwiek kraks, czy też defektów.

 

Finałowe 3 kilometry prowadzą już po asfalcie, na którym również wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie. Po ulicy prowadzą tory tramwajowe, ale zostały one zaklejone specjalnymi, antypoślizgowymi gumowymi pasami, odpornymi na deszcz.

 

W Belgii wystartuje 5-osobowy zespół CCC Sprandi Polkowice – Josef Cerny, Nikolay Mihaylov, Eryk Latoń, Tomasz Kiendyś i Grzegorz Stępniak.

 

Skład CCC Sprandi Polkowice na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski (27 sierpnia): Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Mateusz Taciak, Sylwester Szmyd, Alan Banaszek, Kamil Małecki, Jakub Kaczmarek, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek

 

Skład na Bretagne Classic - Ouest-France (28 sierpnia, 1.UWT): Davide Rebellin, Maciej Paterski, Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Branislau Samoilau

 

Skład CCC Sprandi Polkowice na Schaal Sels (28 sierpnia, 1.1): Josef Cerny, Nikolay Mihaylov, Eryk Latoń, Tomasz Kiendyś, Grzegorz Stępniak.

RM, Biuro Prasowe PCT CCC
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie