Ukraińskie wzmocnienia AZS Częstochowa

Siatkówka
Ukraińskie wzmocnienia AZS Częstochowa
fot. azsczestochowa.pl

Dwaj gracze z Ukrainy – przyjmujący Mykoła Moroz i atakujący Oleksandr Grebeniuk podpisali umowy z AZS Częstochowa. Obaj w nadchodzących rozgrywkach będą reprezentować barwy częstochowskiego klubu.

Bardziej znany jest 23. letni Moroz, który ostatnio występował w najbardziej znanym ukraińskim klubie Lokomotowie Charków i ma z tym klubem na koncie nie tylko mistrzostwo Ukrainy, ale i grę w europejskich pucharach. W ubiegłym roku wraz z reprezentacją Ukrainy brał udział w letniej uniwersjadzie w koreańskim Gwangju, gdzie drużyna zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Rosji. Nowy przyjmujący AZS mierzy 203 centymetry.

 

Z kolei Grebeniuk, który w styczniu skończył 27 lat, ostatnio grał w drużynie Barcom Każany Lwów, której trenerem jest polski szkoleniowiec Jan Such. Siatkarz, który ma 202 centymetry wzrostu, występuje na pozycji atakującego. W przyszłości grał m.in. w Pucharze Challenge w ukraińskim zespole Impeksahro Sport Czerkasy.

 

W sumie AZS latem pozyskał pięciu graczy – przez dwoma siatkarzami ukraińskimi umowy z klubem podpisali atakujący Paweł Adamajtis, libero Adam Kowalski i rozgrywający Konrad Buczek. Z klubu odeszli Słowak Matej Patak i Brazylijczyk Rafael Redwitz, a klub zrezygnował z usług Felipe Bandero, Adama Stańczaka i Bartłomieja Lipińskiego.

RM, Biuro Prasowe AZS Częstochowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze