Wawrzyniak: Udało się nam przetrwać

Piłka nożna

To spotkanie było dla nas bardzo trudne. Wydaje mi się, że Piast lepiej operował piłką, dodatkowo grali przecież w przewadze. My dobrze się broniliśmy i udało się to "przepchnąć" w rzutach karnych - powiedział w wywiadzie dla Polsatsport.pl Jakub Wawrzyniak.

Marcin Lepa: Czy ta Twoja historia w Pucharze Polski ma swoją kontynuację w tym meczu? Wtedy w Finale w Bydgoszczy to również był decydujący karny.

Jakub Wawrzyniak: Wtedy to przesądzało o zdobyciu Pucharu Polski, dzisiaj zaledwie awansowaliśmy do kolejnej rundy. Brawa należą się całej drużynie. To spotkanie było dla nas bardzo trudne. Wydaje mi się, że Piast lepiej operował piłką, dodatkowo grali przecież w przewadze. My dobrze się broniliśmy i udało się to "przepchnąć" w rzutach karnych.

Był to chyba już w pewnym momencie mecz na przetrwanie. Trener Nowak przed dogrywką powiedział wam, że teraz liczy się tylko charakter.

Oczywiście charakter, ale nawet grając dwóch zawodników mniej byliśmy dobrze ustawieni na boisku. Dzięki temu większość zagrożenia Piast stwarzał po dośrodkowaniach z boku i to sobie założyliśmy. Jeszcze raz wielkie brawa dla całej drużyny i teraz skupiamy się na najbliższym ligowym spotkaniu.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze