1 liga: Skróty meczów 5. kolejki

Wigry Suwałki po wyjazdowym zwycięstwie nad Miedzią Legnica 1:0 samodzielnie prowadzą w tabeli 1 ligi piłkarskiej po pięciu kolejkach. Zespół z Suwałk wykorzystał bowiem porażkę Podbeskidzia Bielsko-Biała, które uległo przed własną publicznością Chojniczance Chojnice 0:1. Zobaczcie skróty meczów 5. kolejki.

Bramkę dla drużyny Wigier na wagę czwartego w sezonie sukcesu strzelił w 58. minucie Łukasz Wroński. Po tej wygranej zespół z Suwałk z dorobkiem 13 punktów prowadzi w tabeli i ma trzy więcej od Podbeskidzia.

Z kolei ekipa z Bielska-Białej pierwszą w tym sezonie porażkę poniosła po bramce Michała Jakóbowskiego w 60. minucie spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Chojniczanka z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje czwarte miejsce.

Taki sam bilans ma Zagłębie Sosnowiec, które w derbach regionu bezbramkowo zremisowało w Katowicach z GKS. Tym samym sosnowiczanie utrzymali tendencję remisów na obcych boiskach (w tym sezonie trzykrotnie). Goście jednak mieli szansę na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, ale w 85. minucie Sebastian Dudek nie wykorzystał rzutu karnego posyłając piłkę nad poprzeczką.

Niespodziewanej porażki doznał Górnik Zabrze, który dwa tygodnie temu wyeliminował z Pucharu Polski Legię Warszawa, a w piątej kolejce uległ w Nowym Sączu Sandecji 0:2 po golach Wojciecha Trochima i Macieja Korzyma. Górnik poniósł trzecią porażkę w tym sezonie i z dorobkiem czterech punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Bez zwycięstwa pozostają MKS Kluczbork i Znicz Pruszków. Ten pierwszy zespół zremisował na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:1. Natomiast Znicz uległ na własnym boisku Stomilowi Olsztyn 0:3 i z dwoma punktami zamyka tabelę.

Remisem zakończyło się jedyne wtorkowe spotkanie w tej kolejce Stal Mielec - Drutex Bytovia Bytów 2:2. Punkt dla gospodarzy uratował w końcówce spotkania Szymon Sobczak, który w 90. minucie trafił do bramki bytowian po uderzeniu głową.

Wyniki meczów 5. kolejki 1 ligi piłkarskiej:

2016-08-23:

Stal Mielec - Drutex Bytovia Bytów 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Robert Mandrysz (25-głową), 1:1 Kamil Radulj (43), 1:2 Robert Mandrysz (59),
2:2 Szymon Sobczak (90-głową).

Żółta kartka - Stal Mielec: Jakub Żubrowski, Robert Sulewski.Drutex Bytovia Bytów: Bartłomiej Poczobut,
Martin Cseh, Artur Formela.
Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Widzów 2 852.

2016-08-24:

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Trochim (37), 2:0 Maciej Korzym (76).

Żółta kartka - Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński.Górnik Zabrze: Konrad Nowak, Erik Grendel.
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 2 100.

Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Piotr Kurbiel (53), 1:1 Bartłomiej Olszewski (90).

Żółta kartka - Pogoń Siedlce: Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur, Rafał Makowski.MKS Kluczbork:
Rafał Niziołek, Sebastian Deja.
Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów 1 581.

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Karol Angielski (27-głową), 1:1 Wojciech Szumilas (51).

Żółta kartka - Olimpia Grudziądz: Jakub Łukowski.
Sędzia: Zbigniew Dobrymin (Łódź). Widzów 5 289.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Łukasz Wroński (58).

Żółta kartka - Miedź Legnica: Keon Daniel.Wigry Suwałki: Łukasz Wroński, Janusz Bucholc.
Sędzia: Piotr Idzik (Poznań). Widzów 1 700.

Wisła Puławy - Chrobry Głogów 3:4 (1:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Machaj (9), 1:1 Klimas Gusocenko (43-głową), 1:2 Bartosz Kwiecień (60),
2:2 Sylwester Patejuk (66), 3:2 Mateusz Olszak (74), 3:3 Damian Sędziak (83-głową),
3:4 Bartosz Kwiecień (90+2-karny).

Żółta kartka - Wisła Puławy: Arkadiusz Maksymiuk.Chrobry Głogów: Bartosz Kwiecień, Damian Sędziak.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 1 466.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Michał Jakóbowski (60).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Daniel Mikołajewski.Chojniczanka Chojnice: Michał Jakóbowski,
Rafał Grzelak, Mariusz Kryszak.
Sędzia: Marek Opaliński (Legnica). Widzów 5 059.

Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Tsubasa Nishi (44), 0:2 Rafał Zembrowski (71-samobójcza), 0:3 Grzegorz Lech (87).

Żółta kartka - Znicz Pruszków: Andrzej Niewulis, Michał Kucharski.Stomil Olsztyn: Marcel Ziemann.
Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów 500.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Żółta kartka - GKS Katowice: Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Zejdler, Paweł Mandrysz.Zagłębie Sosnowiec:
Marcin Sierczyński, Martin Pribula, Łukasz Matusiak.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 3 500.