Hat-trick Lewandowskiego! Bayern zaczął sezon z wysokiego C

Jeśli Robert Lewandowski będzie w takiej formie strzeleckiej, jak w ostatnich tygodniach, to o wyniki kadry możemy być spokojni. Polak po trzech golach w Pucharze Niemiec, tym razem zaliczył hat-tricka w ligowym spotkaniu z Wederem Brema. Jego Bayern wygrał na inaugurację Bundesligi 6:0, pokazując od razu wszystkim rywalom miejsce w szeregu...

To nie Lewandowski otworzył jednak wynik pierwszego meczu sezonu w Bundeslidze. Takiego zaszczytu dostąpił Xabi Alonso już w 9. minucie spotkania z Werderem. A Hiszpan jak już strzela gole, to są one przecudnej urody. Tym razem Alonso przyjął sobie piłkę, poprawił ją sobie i kropnął z powietrza nie do obrony. Futbolówka wpadła w górny róg bramki... i zaczęła się fiesta na stadionie w Monachium.

Już trzy minuty później było 2:0 po tym, jak Lewandowski wykorzystał dogranie Francka Ribery'ego i precyzyjnym uderzeniem w kierunku długiego rogu zaskoczył Wiedwalda. Na kolejną bramkę kibice Bayernu musieli czekać do drugiej połowy, a ku uciesze ich, a przede wszystkim polskich kibiców do siatki znowu trafił Lewandowski, który dołożył nogę do precyzyjnego dośrodkowania Thomasa Muellera. Polak hat-tricka skompletował w 76. minucie, wykonując precyzyjnie rzut karny.

Lewandowski ustalił uderzeniem z jedenastu metrów wynik na 6:0, bowiem kilka minut wcześniej dwa błyskawiczne gole padły łupem Phillipa Lahma i Francka Ribery'ego. Bayern grał ładnie dla oka, a akcje bawarczyków napędzał aktywny Thiago Alcantara. Polski napastnik tylko wykańczał świetne akcje, ale trzeba przyznać, że robił to wyśmienicie. Dlatego już po pierwszej kolejce "Lewy" wysworował się" w klasyfikacji strzelców, w której w poprzednim sezonie okazał się bezkonkurencyjny z 30 bramkami na koncie.

Po piątkowym meczu dorobek w Bundeslidze polskiego napastnika, który do Monachium trafił po czterech sezonach w Borussii Dortmund, to 124 trafienia w 195 występach. W Bayernie te statystyki wyglądają jeszcze bardziej okazale - 50 goli w 64 meczach ligowych.

To jednocześnie drugi hat-trick dwukrotnego króla strzelców niemieckiej ekstraklasy w tym sezonie, gdyż niespełna dwa tygodnie temu strzelił trzy gole w meczu pucharowym z FC Carl Zeiss Jena (5:0).

Werderowi w ostatnich latach nie służą wizyty w Monachium - wyniki czterech poprzednich spotkań ligowych to 1:6, 2:5, 0:6 i 0:5.

Od kiedy w 2002 roku wprowadzono zasadę, że obrońca tytuł inauguruje sezon, mistrz jeszcze nigdy nie przegrał.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice oraz obie drużyny uczciły chwilą ciszy pamięć 278 ofiar środowego trzęsienia ziemi we Włoszech. Piłkarze grali też z czarnymi opaskami na rękawach koszulek.

Bayern Monachium - Werder Brema 6:0 (2:0)

Bramki: Lewandowski (12', 47', 76'), Alonso (9'), Lahm (66'), Ribery (73')