Kibice Sportingu liczą na dwie wygrane z... Ludogorcem!

Piłka nożna
Kibice Sportingu liczą na dwie wygrane z... Ludogorcem!
fot. Antoni Cotrim PAP/EPA

Po losowaniu Ligi Mistrzów kibice Sportingu Lizbona cieszą się, że Cristiano Ronaldo wróci do domu. Wielu wierzy w skuteczną walkę z Borussią o awans. A co z Legią? Ci lepiej poinformowani piszą o szalonych kibicach z Warszawy, ale są i tacy, którzy liczą na dwie wygrane z Ludogorcem!

Ludogorec Razgrad faktycznie zagra w Champions League. Tyle, że w grupie A z PSG, Arsenalem i Bazyleą. Skąd zatem wzięli się sympatyczni Bułgarzy w dyskusji kibiców o szansach drużyn z grupy F? Cóż, najprawdopodbniej nie wszyscy w Lizbonie odrózniają Ludogorec od Legii. W komentarzach na stronie sportowego dziennika Record można trafić na taką perełkę:

Ganhar os jogos em casa e os dois jogos com o Lugorets e ta feito! - pisze internauta o nicku Colinho&Sistema. Co możemy przetłumaczyć jako: Wygrać (wszystkie) mecze u siebie i oba z Ludogorcem i gotowe...

I choć trudno znaleźć więcej przypadków podobnej ignorancji, to trudno nie zauważyć, że portugalscy fani biorą pod uwagę tylko dwa scenariusze. Dobry zakłada awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Gorszy - udział w Lidze Europy po zajęciu trzeciego miejsca w grupie.

Sposób myślenia większości kibiców Sportingu oddaje choćby wpis internauty Antonio Teixeiry, który na stronie O Jogo analizuje: " Pomyślmy spokojnie, Real i Dortmund remisują przynajmniej jeden mecz między sobą, my wygrywamy dwa spotkania z Legią i wystarczy poszukać punktów u siebie z Realem i Borussią".

Miejscem gorącej dyskusji kibiców jest również oficjalny fanpage wicemistrzów Portugalii na facebooku. "Mamy potencjał, by u siebie pokonać Dortmund i zremisować z Realem, a do tego wystarczy już tylko dwa razy wygrać z Legią i jest dobrze" przekonuje niejaki Helder Seven.

Nawet najwięksi pesymiści nie zakładają porażki z Legią. "Sporting niestety skończy na trzecim miejscu, nawet nie trzeba tego oglądać" żali się na stronie gazety A Bola internauta rodrigues1.

Jakiekolwiek ciepłe słowa o Legii? Coś w stylu, słuchajcie, nie wolno ich lekceważyć. Albo: wyjazd do Polski na pewno będzie trudny. Nic z tych rzeczy. Kibice Sportingu nie obawiają się ani Nikolicia, ani Kucharczyka, snu z powiek nie spędza im również forma Malarza.

Jest jednak na Łazienkowskiej ktoś, o kim fani "Lwów" wypowiadają się z atencją. Nuno Miguel na facebooku: "Mecze Sportingu będą się odbywały w niesamowitej atmosferze. A już kibice Legii to prawdziwi szaleńcy!"

Oby po meczach z Legią, kibice Sportingu zaczęli doceniać również jej piłkarzy. I nigdy więcej nie mylili już ich z zawodnikami Ludogorca Razgrad...

SZYFR, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze