Letnie Grand Prix: Tylko Ziobro i Hula w konkursie w Hakubie

Inne
Letnie Grand Prix: Tylko Ziobro i Hula w konkursie w Hakubie
fot. Cyfrasport

W sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie wystąpią Jan Ziobro i Stefan Hula. W kwalifikacjach odpadli Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Do Japonii nie pojechali lider klasyfikacji cyklu Maciej Kot i zajmujący drugie miejsce Kamil Stoch.

W kwalifikacjach najdalej, bo na odległość 129 m, skoczył reprezentant gospodarzy Taku Takeuchi. Bliżej o jeden metr wylądował jego rodak Daiki Ito.

 

Ziobro (WKS Zakopane) uzyskał 114,5 m, a Hula (KS Eve-nement Zakopane) - 109,5. Wolny (LKS Klimczok Bystra) zaliczył 105,5, a Stękała (AZS Zakopane) - 104,5.

 

Los dwójki Polaków podzielił także Słoweniec Jernej Damjan - 104,5.

 

Z zawodników, którzy nie musieli startować w kwalifikacjach najlepszy wynik uzyskał Norweg Halvor Egner - 131,5. Wyprzedził Austriaka Clemensa Aignera - 129 oraz Japończyka Ryoyu Kobayashiego - 126,5.

 

Do startu zgłosiło się trzynaście reprezentacji. Biało-czerwonych w japońskich konkursach poprowadzi trener Grzegorz Sobczyk.

 

Trener kadry Stefan Horngacher zdecydował, że lider LGP Maciej Kot i wicelider Kamil Stoch do Japonii nie polecą. Do rywalizacji wrócą w rosyjskim Czajkowskim, gdzie w dniach 10 i 11 września zaplanowane są dwa konkursy.

 

W Hakubie najliczniejszą ekipę - co jest przywilejem gospodarzy - wystawi Japonia. Zgłoszeni są Daiki Ito, Noriaki Kasai, Taku Takeuchi, Masamitsu Ito, Naoki Nakamura i Yukiya Sato. Do nich dołączy jeszcze sześciu zawodników z listy krajowej.

 

Po Hakubie zaplanowane są jeszcze w cztery konkursy: w Czajkowskim (10-11 września), austriackim Hinzenbach

(1 października) oraz w niemieckim Klingenthal (2 października).

KS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze