Pawłowski rozwiązał kontrakt z Udinese

Piłka nożna
Pawłowski rozwiązał kontrakt z Udinese
fot. PAP

Polski bramkarz Wojciech Pawłowski za porozumieniem stron rozwiązał umowę z włoskim Udinese Calcio. Z klubem związany był od 2012 roku, ale ani razu nie zagrał w pierwszym zespole. W tym czasie wypożyczany był do czterech drużyn. Umowa zawarta z włoskim klubem miała obowiązywać jeszcze przez rok.

W lipcu 2012 roku włoski klub pozyskał Pawłowskiego z Lechii Gdańsk za 500 tysięcy euro. Rok później wypożyczył go do zespołu Latina Calcio skąd potem przeniósł się do Śląska Wrocław, a następnie to Bytovii Bytów. W minionym sezonie od stycznia do czerwca grał w Rozwoju Katowice.

 


23-letni zawodnik z Udinese kontrakt miał ważny jeszcze przez rok, jednak postanowił, że pora znaleźć nowego pracodawcę.


Po tym jak Rozwój Katowice, w którym grał w sezonie 15/16 spadł z ligi, pojawił się temat Sandecji Nowy Sącz oraz Ruchu Chorzów, gdzie nawet trenował już pod okiem Waldemara Fornalika. Jednak w obu przypadkach temat ucichł.

Łącznie odkąd w 2012 roku z Ekstraklasy przeniósł się do Włoch rozegrał zaledwie 21 meczów i tylko cztery zakończył bez straty bramki.

AP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie