Dwie polskie pary w ćwierćfinale turnieju World Tour w Long Beach

Siatkówka
Dwie polskie pary w ćwierćfinale turnieju World Tour w Long Beach
fot. PAP

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak wygrali swoje mecze 1/8 finału w turnieju World Tour Grand Slam w Long Beach. Na tym etapie odpadli Kinga Kołosińska i Monika Brzostek oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Bryl i Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom), którzy dostali się do głównej części turnieju z kwalifikacji, pokonali z Rosjan Olega Stojanowskiego i Artioma Jarzutkina 2:1 (25:23, 18:21, 19:17). O pierwszy wspólny półfinał WT (pod koniec lipca Bryl w parze z Łosiakiem dotarł do czołowej "czwórki" w Klagenfurcie) powalczą z Aleksem Ranghierim i Adrianem Carambulą. Będą mieli okazję "pomścić" Fijałka (UKS SMS Łódź) i Prudla (TS Volley Rybnik), którzy przegrali z Włochami w 1/8 finału 1:2 (21:16, 15:21, 13:15).

 

Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (KS Jastrzębie) uporali się z chilijskimi kuzynami Marco i Estebanem Grimaltami 2:0 (21:19, 21:19). W kolejnej fazie zmagań czeka ich trudne zadanie - po drugiej stronie siatki staną Łotysze Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins.

 

Kołosińska i Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) tym razem nie sprostały Amerykankom Lauren Fendrick i Brooke Sweat - 1:2 (13:21, 21:10, 11:15). Podopieczne Łukasza Fijałka - brata Grzegorza - spotkały się niedawno z duetem z USA w fazie grupowej turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro i wówczas lepsze były Polki.

 

Wcześniej w barażu o najlepszą "16" odpadli Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów). Eliminacji nie przeszły Aleksandra Wachowicz i Agnieszka Pręgowska.

 

Turniej w Long Beach to pierwsza impreza WT po igrzyskach. Kołosińska i Brzostek dotarły w Brazylii do 1/8 finału, a w barażu o "16" odpadły dwie pozostałe polskie pary - Fijałek i Prudel oraz Kantor i Łosiak. Zawody w Stanach Zjednoczonych to także ostatni "zwykły" turniej WT w tym sezonie. Na zakończenie został już tylko FIVB World Tour Finals (13-18 września) z udziałem czołowych duetów tego roku. W kalendarzu są jeszcze także mistrzostwa Polski, które odbędą się w przyszłym tygodniu we Wrześni.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze