Rajdowe ME: Kajetanowicz trzeci po pierwszych odcinkach Barum

Moto
Rajdowe ME: Kajetanowicz trzeci po pierwszych odcinkach Barum
fot. kajto.pl

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5) zajmują trzecie miejsce po trzech odcinkach specjalnych Rajdu Barum, 8. rundy mistrzostw Europy. Prowadzi czterokrotny zwycięzca tej imprezy Czech Jan Kopecky (Skoda Fabia R5).

Kopecky wygrał piątkowy superoes na ulicach Zlinu i oba sobotnie poranne odcinki specjalne. Broniący tytułu mistrza Europy i prowadzący w klasyfikacji obecnego cyklu Kajetanowicz traci do niego 13,2 s. Drugie miejsce zajmuje Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), który ma jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie Polaka w ME. Od lidera dzielą go 3,5 s.

 

Trasa Rajdu Barum liczy 230 km podzielonych na 15 odcinków specjalnych. Jak twierdzą kierowcy - jest jedną z najtrudniejszych, asfaltowych w Europie - bardzo szybka, ale pełna dziurawych fragmentów nawierzchni, na których łatwo o awarię. Na liście zgłoszeń są 132 załogi z 20 państw.

 

Po siedmiu dotychczas rozegranych rundach ME polska załoga prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 160 pkt wywalczonych w sześciu startach. Kajetanowicz ma 76 pkt przewagi nad Łukjaniukiem i 81 pkt nad rewelacyjnie spisującym się w tym roku Łotyszem Ralfsem Sirmacisem (Skoda Fabia R5). O tym, kto zdobędzie tytuł zadecyduje suma punktów z siedmiu najlepszych rezultatów w sezonie.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze