Skonfliktowany Gullit nie będzie pracował z "Oranje"

Piłka nożna
Skonfliktowany Gullit nie będzie pracował z "Oranje"
fot.Cyfrasport

Po pięciu dniach rozmów o szczegółach pracy Ruuda Gullita w sztabie szkoleniowym piłkarskiej reprezentacji Holandii, słynny zawodnik zrezygnował i nie będzie asystentem selekcjonera Danny'ego Blinda. Powodem ma być konflikt z krajową federacją i... byłym kolegą z boiska.

Dyrektorem technicznym związku holenderskiego jest Hans van Breukelen, były bramkarz drużyny narodowej, który razem z Gullitem w 1988 r. zdobył mistrzostwo Starego Kontynentu.

 

Kontrowersje między obydwiema stronami miał spowodować jeden z warunków postawionych przez Gullita dotyczący umowy. - Poprosiłem związek, aby w kontrakcie pojawiła się gwarancja, że w momencie odejścia Blinda będę mógł renegocjować warunki dotyczące mojej roli w reprezentacji. Van Breukelen powiedział, że to logiczne, ale nie zgodził się, by klauzula znalazła się w umowie - powiedział 53-letni Gullit.

 

Kontrakt z nim miał obowiązywać do końca mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku.

 

Ostatnio Gullit, który w przeszłości pracował jako trener w Chelsea, Newcastle United czy Feyenoordzie, był zatrudniony jako ekspert telewizyjny. - Wszystko już mieliśmy ułożone i zorganizowane tak, by Ruud nie musiał rezygnować z pracy w roli komentatora telewizyjnego i mógł uczestniczyć we wszystkich roboczych spotkaniach sztabu. Na jego dwa warunki nie mogliśmy się jednak zgodzić - powiedział van Breukelen.

 

Eliminacje do mundialu w Rosji "Pomarańczowi" rozpoczną 6 września wyjazdowym pojedynkiem ze Szwecją. W grupie A rywalizować będą ponadto z Francją, Białorusią, Bułgarią i Luksemburgiem.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze