Formuła 1: Nico Rosberg wygrał wyścig o GP Belgii

Moto

Niemiec Nico Rosberg z teamu Mercedes GP wygrał w niedzielę na torze Spa-Francorchamps wyścig o Grand Prix Belgii, 13. rundę mistrzostw świata Formuły 1. Liderem cyklu pozostał Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP).

Drugie miejsce zajął Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull), a trzecie obrońca tytułu Hamilton, który ruszał do wyścigu z ostatniej linii startowej.

Rosberg, wicelider klasyfikacji generalnej Grand Prix, który w sobotę wywalczył pole position, prowadził w wyścigu od startu do mety. Niemiec odniósł szóste zwycięstwo w tegorocznym sezonie.

Na pierwszych okrążeniach doszło do kilku kraks, jedna z nich Duńczyka Kevina Magnussena z teamu Renault, który przy prędkości ponad 300 km/h stracił panowanie nad bolidem i uderzył w barierę ochronną, zakończyła się przerwaniem wyścigu na ponad 10 minut. W tym czasie służby techniczne uporządkowały tor i usunęły rozbity bolid.