Gwizdoń i Hojnisz tuż za podium mistrzostw świata

Inne
Gwizdoń i Hojnisz tuż za podium mistrzostw świata
fot. PZ Biathlonu

Zdecydowaną wygraną Kaisy Makarainen zakończył się bieg na dochodzenie seniorek podczas mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach, które odbywają się w Otepaa. Blisko podium były Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz.

Kaisa Makarainen prowadzenie objęła po pierwszym strzelaniu i nie oddała go do samej mety. Przewaga dwóch minut jaką zyskała nad rywalkami w połowie dystansu pozwalała jej końcówkę potraktować treningowo. Za sukcesem Finki, dla której to już czwarty złoty medal nartorolkowych MŚ w karierze, w końcu stało dobrze strzelanie. Z dwudziestu strzałów spudłowała tylko raz.

Srebrny medal wywalczyła Ołena Pidhruszna z Ukrainy, a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Frolina reprezentująca Koreę Południową.

Niewiele jednak zabrakło, a z medalu cieszyłaby się któraś z Polek. Czego zabrakło? Jak zwykle - jednego pudła mniej. Ostatecznie Gwizdoń przecięła linię mety jako czwarta, natomiast Hojnisz tuż za nią jako piąta. Gdyby odliczyć różnice wynikające ze sprintu to Hojnisz zajęłaby trzecie miejsce. Do dobrego strzelania (trzy pudła) dołożyła dzisiaj również dobry bieg (czwarty czas).

Wcześniej rywalizowali seniorzy. Wygrał Martin Otcenas ze Słowacji. Grzegorz Guzik zajął 32. miejsce.

Wyniki:

1. Kaisa Makarainen FIN 1 30:40.3
2. Ołena Pidhruszna UKR 4 +2:10.0
3. Anna Frolina KOR 6 +2:29.5
4. Magdalena Gwizdoń POL 5 +2:42.8
5. Monika Hojnisz POL 3 +2:44.3
6. Alina Raikowa KAZ 1 +2:44.7
7. Mari Laukkanen FIN 6 +2:46.1
8. Lea Johanidesova CZE 2 +2:55.7.

Sebastian Krystek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze