Kolejne zwycięstwo Manchesteru City

Manchester City pokonał na własnym boisku West Ham United 3:1 i objął prowadzenie w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Po dziewięć punktów maję również Chelsea i Manchester United.

Podopieczni Josepa Guardioli od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę i już w siódmej minucie Raheem Sterling pokonał bramkarza gości. 11 minut później "The Citizens" prowadzili już 2:0 po trafieniu Fernandinho.

Bramkę kontaktową w 58. minucie strzelił dla West Hamu United Michail Antonio, jednak w drugiej minucie doliczonego czasu gry Sterling zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Tym samym "The Citizens", podobnie jak Chelsea i Manchester United, mają dziewięć punktów, ale z tej trójki mają najlepszy bilans bramek.

W sobotę Artur Boruc obronił rzut karny, a jego zespół AFC Bournemouth zremisował na wyjeździe z Crystal Palace 1:1. Tego samego dokonał Łukasz Fabiański, ale nie zapobiegł porażce Swansea z Leicester City 1:2. Z kolei Chelsea bez problemów pokonało Burnley 3:0 po golach Belga Edena Hazarda, Brazylijczyka Williana i Nigeryjczyka Victora Mosesa.

"Czerwone Diabły" w sobotni wieczór dosyć szczęśliwie pokonali na wyjeździe Hull City 1:0. Gola na wagę trzech punktów w drugiej minucie doliczonego czasu gry strzelił rezerwowy Marcus Rashford. Od czasu przejścia do "ManU" Zlatan Ibrahimovic po raz pierwszy nie trafił do siatki w oficjalnym meczu.

Na czwartym miejscu w tabeli z siedmioma oczkami jest Everton, który pokonał Stoke City 1:0 po samobójczej bramce Shaya Givena w 50. minucie. Leighton Baines z rzutu karnego trafił w słupek, ale piłka odbiła się od pleców interweniującego bramkarza i wpadła do bramki. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł Arsenal Londyn, który pokonał na wyjeździe Watford 3:1.