Wszystkim widzom zgromadzonym w krakowskiej Tauron Arenie, dłonie same składały się do braw. Gracze G2 Esports w świetnym stylu sięgnęli po mistrzostwo letniego splitu League Championship Series pokonując w wielkim finale zawodników SPLYCE wynikiem 3:1.

 

PerkZ i spółka od początku pokazywali swoim przeciwnikom, że w walce o mistrzowski tytuł będą musieli wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Zawodnicy G2 Esports świetnie kontrolowali przebieg spotkania już od pierwszej mapy i mimo nawiązania walki przez SPLYCE podczas drugiej rywalizacji (wówczas podopieczni YamatoCannona doprowadzili do remisu 1:1 – przyp. red.), gracze G2 nie dali zabrać sobie zwycięstwa w całym spotkaniu.

 

Bardzo agresywna gra PerkZa, do której wielokrotnie przyzwyczajał fanów podczas regularnego sezonu LCS EU, mogła podobać się widzom i mimo kilku błędów sprawiła, że widowisko zyskało na oglądalności.

 

Co ważniejsze dla fanów z naszego kraju, zwycięstwo zawodników G2 Esports spowodowało, że gracze H2k Gaming z dwoma Polakami w składzie, na pewno pojawi się na tegorocznych Mistrzostwach Świata, jako drużyna z najlepszym dorobkiem punktowym w sezonie (G2 zwycięstwem w Tauron Arenie, zapewniło sobie awans jako mistrz regionu – przyp. red.).