Memoriał Skolimowskiej: Urbanek wygrał konkurs rzutu dyskiem

Lekkoatletyka
Memoriał Skolimowskiej: Urbanek wygrał konkurs rzutu dyskiem
fot. PAP

Robert Urbanek wynikiem 63,80 wygrał konkurs dyskoboli w Memoriale Kamili Skolimowskiej na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Słabiej wypadli medaliści olimpijscy z Rio de Janeiro Piotr Małachowski – 63,60 i Niemiec Daniel Jasinski – 60,58.

„Teraz to jest już zabawa. To wspaniała impreza z piękną inicjatywą, a wszyscy startowaliśmy już na sporym luzie. Oczywiście zwycięstwo cieszy, ale ten sezon na pewno nie jest udany” – powiedział Urbanek, który w Rio odpadł w eliminacjach.

 

Małachowski, drugi w igrzyskach, teraz był trzeci. Przegrał z Urbankiem, z którym na co dzień trenuje, oraz z Estończykiem Gerdem Kanterem – 63,69. Z kolei brązowy w Rio Jasinski był piąty.

 

Na zawody, na które wstęp jest wolny, przyszli także inni medaliści olimpijscy, a wśród nich m.in. złota w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska, czy brązowa w pięcioboju nowoczesnym Oktawia Nowacka.

 

Memoriał Skolimowskiej będzie też ostatnim startem w Polsce dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego. Na płycie stadionu umieszczono wielki plakat z jego zdjęciem oraz napisem: „Tomek, dziękujemy”.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze