Monaco pokonuje i wyprzedza w tabeli PSG! Cały mecz Glika

W ostatnim meczu 3. kolejki Ligue 1 doszło do spotkania Monaco z Paris Saint-Germain. Polscy kibice mieli nadzieję, że obejrzą rywalizację między Kamilem Glikiem a Grzegorzem Krychowiakiem, jednak na boisku pojawił się tylko ten pierwszy i zszedł z niego jako zwycięzca. Pewne siebie Monaco pokonało nerwową drużynę PSG.

Wynik spotkania otworzyli gospodarze dzięki trafieniu Joao Moutinho, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę po doskonałym podaniu ze skrzydła od Djibrila Sidibe. Po zdobytym golu zespół gospodarzy dał się zamknąć na własnej połowie, jednak Glik razem ze swoimi kolegami przytomnie bronili dostępu do bramki. PSG natomiast grało dość chaotycznie i nie potrafiło sfinalizować stwarzanych okazji. Kiedy już nawet piłkarzom z Paryża udawało się poważniej zagrozić bramce Subasicia, okazywało się, że byli na spalonym.

Słabą formę prezentował Edison Cavani, który nawet w stuprocentowej sytuacji nie był w stanie trafić do bramki. Z frustracji jak cała drużyna z Paryża grał bardzo agresywnie w stosunku do rywali.

Mimo, iż to PSG było aktywniejszą stroną, w zespole Monaco było więcej pewności i luzu. Do szatni schodzili już całkowicie spokojni, ponieważ tuż przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie. Pomógł im w tym David Luiz, który w głupi sposób faulował we własnym polu karnym i zagwarantował swoim rywalom "jedenastkę". Wykorzystał ją Fabinho.

W 63. minucie w końcu starania PSG przyniosły bramkę. Do piłki podanej od Auriera wyskoczył Cavani i głową umieścił ją w siatce. Był to jeden z nielicznych momentów słabości defensorów Monaco, jednak przypłacony stratą bramki. Najpierw obrońcy nie zaasekurowali Auriera, a później Glik nie upilnował Cavaniego.

Jednak jeszcze gorszą interwencją w 80. minucie popisał się właśnie Aurier, który po akcji Sidibe z Berdnardo Silvą zaliczył trafienie samobójcze. Monaco ostatecznie wygrało 3:1.

Kamil Glik nie licząc nieudanej interwencji przy golu Cavaniego, zaliczył bardzo dobry występ. Świetnie interweniował przy wolnym Di Marii, blokował jego strzały i wybijał dośrodkowania Auriera.

PSG miało szanse zostać liderem ligi francuskiej, jednak ich przegrana sprawiła, ze to Monaco z 11. pozycji awansowało na fotel lidera, który dzieli z Guingamp oraz Niceą.

Monaco – PSG 3:1  (2:0)

Bramki: Moutinho (13), Fabinho (45+2), Aurier (80 – samobójcza) - Cavani (63).

Monaco:  Subasic – Raggi, Glik, Jemerson, Mendy – Sidibe, Silva (90. Boschilia), Fabinho, Moutinho, Bakayoko – Germain (78. Dirar).

PSG: Trapp – Aurier, Kimpembe, Luiz (62. Meunier), Kurzawa – Veratti (70. Matuidi), Motta, Rabiot – Lucas (81.Ben Arfa), Cavani, Di Maria.

Żółte kartki: Bakayoko – Cavani, Luiz.