Rio 2016: Tajemnicze zaginięcie dwójki sportowców!

Inne
Rio 2016: Tajemnicze zaginięcie dwójki sportowców!
fot. PAP

Dwójka gwinejskich sportowców pływak Amadou Camara, oraz judoczka Mamadam Bangoura nie wróciła po igrzyskach do swojego kraju. O mężczyźnie nie ma żadnych informacji, natomiast kobieta zostawiła wiadomość.

Camara w Rio startował na 50 m stylem dowolnym, ale zajął odległe 78. miejsce.  Nieco lepiej spisała się Bangoura, która odpadła w 1/16 finału w kategorii do 63 kilogramów. Gwinei na igrzyskach nie udało się zdobyć ani jednego medalu i bardzo możliwe, że był to jeden z głównych powodów, dla których sportowcy nie wrócili do domu.

 

Judoczka, w przeciwieństwie do swojego kolegi zostawiła wiadomość. - Mamadam wstydziła się wrócić do kraju, bo w Rio nie zdobyła medalu. Powiedziała mi, że zamierza trenować w bardziej rozwiniętym kraju - powiedział członek gwinejskiej kadry. Można przypuszczać, że podobnymi powódkami kierował się Camara.

 

Podobne przypadki zdarzają się dosyć często na igrzyskach. Przed czteroma laty na podobny krok zdecydowali się afrykańscy sportowcy z takich państw jak Kamerun, Wybrzeże Kości Słoniowej, a nawet Gwinea

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie