WT w siatkówce plażowej: Półfinały bez polskich par

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak przegrali mecze 1/4 finału turnieju World Tour Grand Slam w Long Beach. W 1/8 finału odpadli Kinga Kołosińska i Monika Brzostek oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Bryl i Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom) przegrali walkę o półfinał z Aleksem Ranghierim i Marco Caminatim 1:2 (16:21, 19:21, 13:15). Włosi rundę wcześniej wyeliminowali Fijałka i Prudla.

Z kolei od Kantora i Łosiaka lepsi byli Łotysze Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins, którzy zwyciężyli 2:1 (14:21, 21:9, 16:14). W tie-breaku biało-czerwoni przegrywali już 10:14, po czym doprowadzili do remisu 14:14. Później dwa punkty z rzędu zdobyli jednak ubiegłoroczni mistrzowie Europy.

Wcześniej w barażu o najlepszą "16" odpadli Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów). Eliminacji nie przeszły Aleksandra Wachowicz i Agnieszka Pręgowska.

Turniej w Long Beach to pierwsza impreza WT po igrzyskach. Kołosińska i Brzostek dotarły w Brazylii do 1/8 finału, a w barażu o "16" odpadły dwie pozostałe polskie pary - Fijałek i Prudel oraz Kantor i Łosiak.

Zawody w Stanach Zjednoczonych to także ostatni "zwykły" turniej WT w tym sezonie. Na zakończenie został już tylko FIVB World Tour Finals (13-18 września) z udziałem czołowych duetów tego roku. W kalendarzu są jeszcze także mistrzostwa Polski, które odbędą się w przyszłym tygodniu we Wrześni.