Reprezentacyjny napastnik był na testach medycznych w Nantes, w niedzielę w Chorzowie obejrzał z trybun porażkę "niebieskich” z Legią Warszawa 0:2 i pojechał na zgrupowanie kadry młodzieżowej.

 

21-letni Stępiński debiutował w ekstraklasie w barwach Widzewa Łódź. Później był zawodnikiem niemieckiego FC Nuernberg i Wisły Kraków, a w Ruchu występuje od sezonu 2015/16. W poprzednich rozgrywkach był najskuteczniejszym Polakiem w ekstraklasie, zdobył wówczas 15 bramek. Dotychczas rozegrał trzy mecze w reprezentacji Polski.

 

Pojechał z kadrą Adama Nawałki na mistrzostwa Europy we Francji, ale w trakcie turnieju był rezerwowym. Biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Umowa zawodnika z 14-krotnym mistrzem Polski miała obowiązywać do 30 czerwca 2018.

 

Kiedy dostał powołanie od selekcjonera Adama Nawałki na czerwcowe mistrzostwa Europy we Francji, ówczesny prezes Dariusz Smagorowicz nie ukrywał, że dla klubu ma to wymiar zarówno prestiżowy, bo poprzednie powołanie na mistrzowski turniej zdarzyło się w Ruchu w latach 70., jak i ekonomiczny.

 

Stępiński nie zagrał w ME ani minuty, ale nie przeszkodziło mu to w nawiązaniu rozmów transferowych. Tym bardziej, że miał "zielone światło" od działaczy w tej sprawie.

 

W styczniu Ruchu sprzedaż 17-letniego bramkarza Kamila Grabarę do Liverpoolu. Młody bramkarz nie zdążył nawet zagrać w polskiej ekstraklasie.

 

Trener Fornalik po porażce z Legią podkreślał konieczność pozyskania dwóch napastników jeszcze w sierpniu, bowiem jedynym nominalnym graczem tej formacji pozostał Jakub Arak, który przyszedł z 1. ligowego Zagłębia Sosnowiec.

 

FC Nantes to ośmiokrotny mistrz Francji (po raz ostatni w 2001 roku) i trzykrotny zdobywca pucharu kraju. W poprzednim sezonie piłkarze tego klubu zajęli 14. miejsce w tamtejszej ekstraklasie.