24-letni golkiper dopiero w środę wrócił do zajęć z drużyną po kontuzji. W niedzielę wszedł do bramki, bo Chilijczyk Claudio Bravo przeszedł kilka dni wcześniej do Manchesteru United, a pozyskany w jego miejsce Holender Jasper Cillessen jeszcze nie dołączył do zespołu.

 

Poprzednie najlepsze osiągnięcie w elemencie, w którym statystyki są prowadzone od sezonu 2005/06, należało od 10 lat do Victora Valdesa, również wówczas bramkarza "Barcy" - było o pięć zagrań gorsze.

 

W sumie ter Stegen zanotował 77 kontaktów z piłką (z czego 62 to kopnięcia nogą), jeszcze na początku drugiej połowy miał ich więcej niż Lionel Messi.

 

"Długo pauzowałem z powodu urazu i pierwszy występ po przerwie zawsze stanowi pewną niewiadomą. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będę jeszcze silniejszym punktem zespołu" - powiedział niemiecki bramkarz.

 

Umiejętność gry obiema nogami była jednym z atutów ter Stegena, na który trenerzy mistrza Hiszpanii zwrócili uwagę w 2014 roku, kiedy zaproponowali mu transfer z Borussii Moenchengladbach.

 

"To jego silna strona, podobnie jak spokój. On jest wręcz zimnokrwisty, jak typowy Niemiec" - ocenił szkoleniowiec Barcelony Luis Enrique.