Wołkow: Włosi zdobyli medal, bo mają obcokrajowców

Siatkówka
Wołkow: Włosi zdobyli medal, bo mają obcokrajowców
fot. fivb

Jeden z czołowych rosyjskich siatkarzy poddał w wątpliwość uczciwość srebrnych medali zdobytych w Rio de Janeiro przez reprezentację Włoch. "Wygrali, bo mają w zespole obcokrajowców. My nie skupiamy się na wyniku, a myślimy o przyszłości i dajemy grać młodym" - kontrowersyjnie skomentował Aleksander Wołkow.

Reprezentacja Włoch zdobyła srebrne medale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro po finałowej porażce z Brazylią. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego byli jednym z najlepszych kolektywów na brazylijskich parkietach, jednak jak się okazuje - ich sukces został poddany w wątpliwość przez środkowego reprezentacji Rosji, Aleksandra Wołkowa.
Włosi odnieśli sukces, bo mają w zespole obcokrajowców. Wyklucz z zespołu Iwana Zajcewa, Osmany'ego Juantorenę i Oliega Antonowa. Gdzie wtedy będą? W Rosji mamy optymalny limit zagranicznych graczy, skupiamy większą uwagę na młodzieży. Musimy odmłodzić reprezentację i myśleć już o igrzyskach w Tokio. Nie skupiamy się na błyskawicznych wynikach, myślimy długofalowo.
Rosjanie, podobnie jak Polacy, nie zaliczą minionego sezonu reprezentacyjnego do udanych. 31-letni Wołkow wciąż jest kluczową postacią reprezentacji Sbornej, która niedawno rozstała się ze swoim szkoleniowcem, Władimirem Alekną. Zdaniem środkowego idealnym kandydatem na przejęcie stanowiska byłby Aleksiej Wierbow, który po zakończeniu turnieju w Rio ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

 

Przypomnijmy, że w reprezentacji Rosji w ciągu ostatnich miesięcy występował pochodzący ze Słowacji Lukas Divis. Reprezentacji Rosji mogliśmy w ogóle nie zobaczyć na igrzyskach w Rio de Janeiro ze względu na skandal dopingowy, przez który wielu rosyjskim siatkarzom groziło wykluczenie.

ch, Polsat Sport, gazeta.ru

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze