Lewandowska: Chcę pokazywać wspaniałych zawodników Olimpiad Specjalnych

Inne
Lewandowska: Chcę pokazywać wspaniałych zawodników Olimpiad Specjalnych
fot. PAP

Pokazywać, jak wspaniałymi zawodnikami są sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną - to jeden z celów, jaki postawiła sobie Anna Lewandowska, która od czerwca pełni funkcję prezesa Olimpiad Specjalnych Polska.

Mistrzyni Polski, świata i Europy w karate tradycyjnym, trenerka, propagatorka zdrowego stylu życia we wtorek po raz pierwszy oficjalnie wystąpiła w tej roli na konferencji prasowej.

 

"Związałam swoją przyszłość z Olimpiadami Specjalnymi, aby wspierać działania sportowe, kampanie prozdrowotne dla zawodników i ich rodzin oraz akcje społeczne, które mają uświadamiać wszystkim, czym jest ten ruch. Chcę pokazywać Polkom i Polakom, jak wspaniałymi zawodnikami są sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, jak sport otwiera ich na świat, dodaje odwagi i pewności siebie. Oni pokazują piękno rywalizacji w najczystszej postaci" - powiedziała żona piłkarza Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego.

 

Jak poinformowała, od września rusza osiem ogólnopolskich turniejów, m.in. w piłce nożnej 7-osobowej, tenisie ziemnym, bowlingu. Od 25 listopada do 4 grudnia trwać będzie 13. Europejski Tydzień Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Zaawansowane są przygotowania do turnieju piłki siatkowej zunifikowanej, który będzie towarzyszył przyszłorocznym mistrzostwom Europy siatkarzy.

 

"Zachęcam wszystkich, by dołączali do wspólnego uprawiania sportu z zawodnikami Olimpiad Specjalnych. Wierzę, że turniej siatkówki zunifikowanej może być znakomitą okazją do promowania tego rodzaju aktywności. Pragnę, by hasło +Grajmy razem+ było coraz bardziej słyszane w całej Polsce. Każdy może też – wzorem naszych ambasadorów, czyli znanych artystów i sportowców – zostać wolontariuszem Olimpiad. Dołączcie do mnie, razem możemy więcej!" - dodała.

 

We wtorek Lewandowska podpisała list intencyjny ze Sponsorem Generalnym Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017, prezesem Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO) Krzysztofem Lewandowskim.

 

"Bez dodatkowych środków nie mielibyśmy możliwości organizacji wielu zawodów. Ale ważne jest przy tym to, że nie szukamy darczyńców, którzy nas po prostu wesprą, szukamy partnerów, którzy wiele zyskają na współpracy z nami" - podkreśliła prezes.

 

Olimpiady Specjalne Polska to ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 oddziałach regionalnych.

RK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze