ada nadzorcza przyjęła rezygnację Sarkowicza. Do czasu powołania jego następcy obowiązki prezesa będzie pełnił szef rady Grzegorz Jaworski.

 

W minionym sezonie piłkarze Piasta wywalczyli wicemistrzostwo Polski, co jest największym osiągnięciem w 70-letniej historii klubu. Drużynę prowadził czeski trener Radoslav Latal, który rozstał się z Piastem tuż przed startem obecnych rozgrywek w połowie lipca, niezadowolony z braku wzmocnień kadry. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Jiri Necek. Czech umówił się z zarządem na dwa miesiące pracy, które mają zostać ocenione.

 

Został oceniony we wtorek negatywnie i rada nadzorcza rozwiązała z nim umowę.

 

"Rozmawiamy z kandydatami na szkoleniowca, w najbliższych dniach nowy trener będzie znany" - powiedział PAP rzecznik Piasta Maciej Smolewski.

 

Do tego czasu treningi będzie prowadził współpracownik poprzednich szkoleniowców Bogdan Wilk.

 

Po siedmiu kolejkach Piast zajmuje 14. miejsce w tabeli ekstraklasy, odpadł w 1/16 finału Pucharu Polski, przegrywając u siebie z Lechią Gdańsk rzutami karnymi 3-5 po bezbramkowym meczu.

 

W poniedziałek nastąpiła zmiana szefa w drugim śląskim klubie ekstraklasowym Ruchu Chorzów. Odwołanego po miesiącu rządów Janusza Patermana zastąpił szef rady nadzorczej Aleksander Kurczyk.