Formuła 1: GP Włoch na torze Monza pozostaje w kalendarzu

Moto
Formuła 1: GP Włoch na torze Monza pozostaje w kalendarzu
fot. PAP

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza pozostaje w kalendarzu mistrzostw świata na następne lata. Umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach - poinformował prezes Automobilklubu Włoch (ACI) Sticchi Damiani.

Umowa o organizacji Grand Prix Włoch przez ACI wygasała po sezonie 2016. Negocjacje prowadzone przez ACI z Bernie Ecclestonem trwały kilka miesięcy i zakończyły się sukcesem. - Pracowaliśmy ciężko, ale wszystkie szczegóły dotyczące organizacji GP zostały zatwierdzone. Mam nadzieję, że w ciągu nadchodzącego weekendu nowa umowa zostanie podpisana, wtedy ujawnimy jej wszystkie szczegóły - powiedział Damiani.

 

Ecclestone jest prezesem firm Formula One Management i Formula One Administration, które wraz z innymi podmiotami tworzą Formula One Group (FOG). Ta z kolei w imieniu właścicieli praw do F1 zarządza zawodami: podpisuje umowy z organizatorami i zespołami, przedstawia propozycje kalendarza oraz dysponuje prawami do transmisji telewizyjnych i wszelkimi licencjami.

 

W nadchodzący weekend 4 września zostanie na Monzy rozegrana 14. runda mistrzostw świata F1 - Grand Prix Włoch.

 

Według nieoficjalnych informacji, w sezonie 2017 w kalendarzu mistrzostw świata, tak jak w tym roku będzie 21 rund. Sezon rozpocznie Grand Prix Australii 26 marca. Tydzień po rozpoczęciu sezonu planowane jest Grand Prix Chin.

 

Jako kolejne rundy, rozgrywane co dwa tygodnie zaplanowano Bahrajn, Rosję, Hiszpanię, Monako i Kanadę. Projekt kalendarza zostanie we wrześniu zaprezentowany na posiedzeniu Światowej Rady Sportów Motorowych FIA.

AP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie