Jóźwik tuż za podium w Zurychu! Polka znowu gorsza od niezniszczalnego trio... (WIDEO)

Joanna Jóźwik z czasem 1:58,21 zajęła czwarte miejsce w ostatnim w tym sezonie biegu na 800 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Polka przegrała tylko z trzema niezniszczalnymi medalistkami igrzysk w Rio, wzbudzającymi kontrowersje biegaczkami z Afryki - Caster Semenyą z RPA, Francine Miyonsabą z Burundi i Margaret Wambui z Kenii.

Jóźwik szybsza była w swojej karierze tylko w finale olimpijskim (1.57,37). W czwartek triumfowała Caster Semenya z RPA - 1.56,44, a trenująca w Warszawie u Andrzeja Wołkowyckiego Polka przegrała jedynie z medalistkami olimpijskimi. Przed nią finiszowały jeszcze Francine Niyonsaba z Burundi - 1.56,76 oraz Kenijka Margaret Wambui - 1.57,04.