Kazachstan - Polska: Biało-czerwoni zawsze wygrywali

Euzebiusz Smolarek - bohater meczów eliminacyjnych z Kazachstanem.

W niedzielę w Astanie Polska zagra z Kazachstanem w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata. Będzie to czwarte w historii spotkanie tych zespołów. Trzy dotychczasowe wygrali biało-czerwoni.

Po raz pierwszy polska reprezentacja zagrała z tym przeciwnikiem w czerwcu 2003 roku w Poznaniu, kiedy drużyna prowadzona przez Pawła Janasa zwyciężyła w meczu towarzyskim 3:0, a bramki zdobyli Artur Wichniarek, Tomasz Dawidowski i Jacek Krzynówek.

W październiku 2006 roku w Ałmatach w meczu eliminacji mistrzostw Europy biało-czerwoni wygrali 1:0 po golu Euzebiusza Smolarka.

Ten sam piłkarz był rok później bohaterem rewanżu w Warszawie. Polacy przegrywali od 20. minuty po trafieniu Dmitrija Biakowa, ale w drugiej połowie, w odstępie 11 minut, Smolarek trzy razy pokonał kazachskiego bramkarza. Mecz ten zostanie zapamiętany nie tylko z racji szybkiego hat-tricka, ale ze względu na fakt, iż krótko po przerwie na stadionie Legii zgasło światło, a zanim wznowiono grę minęło pół godziny.