1 liga: Pierwsza porażka Wigier! Beniaminek przerwał serię lidera!

GKS Tychy przerwał fantastyczną serię Wigier Suwałki. Lider 1 ligi poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie. Gospodarze długo nie mogli udokumentować swojej przewagi, ale w doliczonym czasie gry trzy punkty drużynie Kamila Kieresia zapewnił Mateusz Bukowiec.

GKS na własnym stadionie stanął przed piekielnie trudnym zadaniem – powstrzymać rewelacyjnego lidera 1 ligi. Wigry w tym sezonie jeszcze nie przegrały, a jedynie Podbeskidzie potrafiło zdobyć chociaż punkt w rywalizacji z zespołem z Suwałk.

Tym razem drużyna Dominika Nowaka zawitała na stadion beniaminka. Mecz w pierwszych minutach był zamknięty, a najlepsze szanse gospodarze mieli po strzałach z dystansu Jakuba Świerczoka i Mateusza Bukowca. W zespole lidera aktywny był Damian Kądzior. Zawodnik pokazał kilka dynamicznych akcji po skrzydle. W końcu spotkanie ożywiło się i coraz śmielej atakowali goście. Kiedy wydawało się, że Wigry uzyskały kontrolę nad spotkaniem Daniel Tanżyna… uderzył w słupek bramki rywala.

Druga połowa rozpoczęła się sensacyjnie. Dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego na gola zamienił Tanżyna. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Już po ośmiu minutach po szybkim kontrataku Wigry doprowadziły do wyrównania. Piłkę do bramki skierował Damian Gąska po pechowej „asyście”… Tomasza Boczka. Lepsze sytuacje nadal stwarzali sobie gospodarze, ale brakowało skuteczności. Dopiero w doliczonym czasie gry Bukowiec po mądrze rozegranym rzucie wolnym zapewnił GKS-owi trzy punkty!

GKS po trzech remisach z rzędu w końcu wygrał. Tym samym została przerwana seria sześciu meczów bez porażki Wigier! Drużyna Dominika Nowaka poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie.

GKS Tychy - Wigry Suwałki 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Daniel Tanżyna (49.) 2:1 Mateusz Bukowiec (90.) -1:1 Damian Gąska (57.)

Tychy: Paweł Florek - Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka - Mateusz Grzybek (83. Dawid Błanik), Mateusz Bukowiec, Wojciech Szumilas (75. Stepan Hirśkyj), Łukasz Grzeszczyk, Jakub Kowalski - Jakub Świerczok (78. Mateusz Mączyński).

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Václav Cverna, Jakub Bartkowski - Damian Kądzior, Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki (90. Adrian Karankiewicz), Damian Gąska, Łukasz Wroński (84. Frank Adu Kwame) - Kamil Adamek (67. Kuku).

Żółte kartki - GKS: Tomasz Górkiewicz, Jakub Kowalski, Stepan Hirskyj. Wigry: Rafał Augustyniak, Adrian Karankiewicz.

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: 5 539.