Kierowca McLaren-Honda stwierdził, że jest zmęczony rygorem jaki towarzyszy kierowcom Formuły 1 i chciałby znaleźć chwilę dla siebie. Dlatego po negocjacjach zespołem Anglik postanowił poświęcić rok 2017 na odpoczynek. Tym samym z przyszłym sezonie Button będzie pełnił funkcję ambasadora zespołu, a także poświęci się pracy i przygotowaniom ekipy poza weekendami wyścigowymi. Przypadnie mu także rola rezerwowego kierowcy. Wciąż otwarta pozostaje opcja jego powrotu za kierownicę jako pełnoetatowy kierowca w 2018 roku. Niemniej na padoku mówi się, że decyzja Buttona jest właściwie subtelnym pożegnaniem z F1.

 
Jenson Button rozpoczął swoją karierę w Formule 1 w 2000 roku jako kierowca BMW-Williams. Na swoje pierwsze zwycięstwo czekał do roku 2006, kiedy w trudnych deszczowych warunkach wygrał dla Hondy wyścig na torze Hungaroring. Tytuł mistrzowski zdobył w 2009 roku dla prywatnej ekipy BrawnGP. Rok później Button związał się z McLarenem, z którym pozostaje do dziś. 
 
Po decyzji Buttona w sezonie 2017 kierowcami ekipy McLaren-Honda będą Fernando Alonso i utalentowany mistrz GP2 z roku 2015 Stoffel Vandoorne.