Drugie zwycięstwo polskich siatkarzy na ME w Bułgarii

Polscy siatkarze w swym drugim spotkaniu na rozgrywanych w Bułgarii mistrzostwach Europy juniorów, odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem gładko ograli Ukrainę 3:0. Kolejnym grupowym rywalem podopiecznych Sebastiana Pawlika będzie reprezentacja Niemiec.

Zarówno Polacy, jak i Ukraińcy rozpoczęli turniej od zwycięskich, pięciosetowych bojów. Biało-czerwoni na inaugurację ograli Francję, a Ukraina gospodarzy imprezy - Bułgarów. W obu przypadkach to rywale prowadzili po dwóch pierwszych setach.

Początek premierowej odsłony mógł wskazywać na to, że drużyna trenera Pawlika trafiła na kolejnego wymagającego przeciwnika. Obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, a jeszcze na drugiej przerwie technicznej punkt przewagi mieli Ukraińcy. W końcówce partii, m.in. dzięki dobrym zagrywkom Bartosza Kwolka, biało-czerwoni przejęli inicjatywę i pewnie wygrali 25:21. W drugiej odsłonie Polacy szybciej odskoczyli rywalom, znów dobrze grali zagrywką, a rywale mieli coraz poważniejsze problemy z przyjęciem. Set numer trzy był wyrównany jedynie do pierwszej przerwy technicznej. Po niej biało-czerwoni zaczęli budować przewagę i pewnie wygrali 25:18.

Konfrontację obu ekip zakończył skuteczny blok Jakuba Ziobrowskiego, najlepiej punktującego zawodnika w tym spotkaniu (20). Bartosz Kwolek zdobył 12 oczek, a Jakub Kochanowski - 11. W ekipie Ukrainy najwięcej punktów zdobył Dmitri Wietskij (10). Polacy popisali się w tym meczu dziewięcioma asami serwisowymi.

W kolejnym meczu biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami (4 września - niedziela, godzina 19.00), a następnie zagrają ze Słowenią (6 września - wtorek, godzina 19.00). Fazę grupową zakończą konfrontacją z gospodarzami imprezy -  Bułgarią (7 września - środa, godzina 16.30).  W drugiej grupie, która swe mecze rozgrywaw Warnie, grają: Turcja, Serbia, Białoruś, Rosja, Czechy i Włochy. Po dwie czołowe ekipy z każdej z grup awansują do półfinałów (9 września), mecz o złoty medal został zaplanowany na 10 września.

Polska - Ukraina 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

Polska: Bartosz Kwolek, Łukasz Kozub, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber - Mateusz Masłowski (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Łukasz Rajchelt.
Ukraina: Timofi Połujan, Dmitri Wietskij, Andrij Rohozyn, Oleg Płotnicki, Aleksij Hołowen, Grigorij Kłepko - Dmitrij Kanajew (libero) oraz Kirył Łikodid, Władimir Ostapienko.