Polskie siatkarki wygrały z Belgijkami!

Polskie siatkarki wygrały z Belgijkami 3:2 (23:25, 21:25, 25:21, 30:28, 15:13) w meczu towarzyskim w Leuven. Przygotowujące się do eliminacji mistrzostw Europy biało-czerwone w piątek przegrały z tymi rywalkami. Kolejny sparing odbędzie się w niedzielę.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego mają za sobą już serię meczów testowych. Wcześniej pokonały Białorusinki 3:0 i 3:2 oraz Słowaczki 3:0 i 3:1.

W piątek Polki przegrały 0:3. Rywalki zwyciężyły wówczas także w dwóch dodatkowych setach.

Zanim w połowie września Polki wystąpią w kwalifikacjach Euro 2017 czekają je jeszcze dwa sparingi w Hradec Kralove z Czeszkami.

Rywalizacja o awans do turnieju finałowego ME toczyć się będzie w formie dwóch turniejów, pierwszy (16-18 września) odbędzie się w Budapeszcie, a drugi (23-25 września) w Bielsku-Białej. Rywalkami biało-czerwonych będą reprezentacje Węgier, Finlandii i Estonii. Tylko zwycięzcy uzyskają awans, a drużyny z drugich miejsc wystąpią w barażach.

Belgia – Polska 2:3 (25:23, 25:21, 21:25, 28:30, 13:15).

Polska: Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Berenika Tomsia, Agnieszka Kąkolewska, Kamila Ganszczyk, Anna Grejman, Agata Sawicka (libero), Agata Witkowska (libero) – Julia Twardowska, Małgorzata Jasek, Martyna Grajber, Tamara Kaliszuk, Emilia Mucha.