US Open: Kubot awansował do 1/8 finału debla

Rozstawieni z "12" Łukasz Kubot i austriacki tenisista Alexander Peya wygrali z Francuzem Stephane'em Robertem i Dudim Selą z Izraela 7:6 (7-5), 6:4, co dało im awans do 1/8 finału debla w wielkoszlemowym turnieju US Open na kortach twardych w Nowym Jorku.

W drugim secie Polak i Austriak przegrywali 0:3, ale po kilku minutach odrobili straty, a decydujące przełamanie zanotowali w siódmym gemie.

Na otwarcie pokonali reprezentantów gospodarzy Nicolasa Meistera i Erika Quigleya 7:6 (7-5), 6:1. O ćwierćfinał powalczą z Brytyjczykiem Danielem Evansem i Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem.

Kubot zgłosił się także do miksta. W piątek awansował do drugiej rundy, czyli 1/8 finału.

Wynik meczu 2. rundy gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Alexander Peya (Polska, Austria, 12) - Stephane Robert, Dudi Sela (Francja, Izrael) 7:6 (7-5), 6:4.