Boels Rental Tour: Drugie etapowe zwycięstwo Niewiadomej na zakończenie

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) wygrała w niedzielę ostatni, szósty etap kolarskiego wyścigu Boels Rental Ladies Tour wyprzedzając o trzy sekundy Holenderkę Elen van Dijk. Polka zajęła w imprezie piąte miejsce, ale zwyciężyła w klasyfikacji punktowej i młodzieżowej.

Wcześniej młoda polska zawodniczka wygrała trzeci etap wyścigu.

Niedzielny odcinek miał blisko 120 kilometrów i kończył się w Valkenburgu, miejscowości, która pięciokrotnie gościła mistrzostwa świata. Dwukrotnie kończyły się tu etapy Tour de France, od lat finiszują na wzgórzu Cauberg uczestnicy Amstel Gold Race.

Trudna końcówka okazała się korzystna dla Niewiadomej, która była szybsza o trzy sekundy od van Dijk i Białorusinki Aleny Amaliusik. Na czwartej pozycji, z pięciosekundową stratą, finiszowała mistrzyni olimpijska Anna van der Breggen.

W klasyfikacji generalnej triumfowała Holenderka Chantal Blaak wyprzedzając o trzy sekundy rodaczkę Elen van Dijk i o 41 Amaliusik. Niewiadoma straciła do Blaak 52 s.