„Zabierz PIESia do Międzylesia” po raz drugi!

Inne
„Zabierz PIESia do Międzylesia” po raz drugi!
fot. materiały prasowe

Bieganie wspólnie z psami zdobywa na świecie coraz więcej zwolenników. Powstają dyscypliny jak canicross, producenci sprzętu prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań ułatwiających tę aktywność oraz organizowane są biegi – jak bieg „Zabierz PIESia do Międzylesia” w warszawskim Międzylesiu, którego II edycja odbędzie się 18 września.

Energię większości czworonożnych pupili trudno przecenić, a często jeszcze trudniej okiełznać. Potrafią one, bez zdawałoby się większego wysiłku, zaliczyć dziennie kilka spacerów, jeśli to możliwe popływać np. w jeziorze, wykonać kilkaset kursów za patykiem, a wciąż wieczorem być jeszcze skore do zabawy – dzieje się tak dlatego, że psy czerpią ogromną satysfakcję z robienia czegoś wspólnie ze swoim „Panem”.

- Warto tę energię i chęć do wspólnej zabawy przekuć w coś ciekawego i pożytecznego zarówno dla naszego psa, jak i dla nas. Dlatego staramy się zachęcić osoby biegające i posiadające czworonogi do wspólnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i drugi rok z rzędu organizujemy dla nich bieg. Zapraszamy duety 6-nożne, indywidualnych biegaczy, którzy wolą najpierw na własne oczy przekonać się, czy im to odpowiada, a także osoby chcące wziąć udział w grupowym spacerze z psami – tłumaczy Jagna Wypych, zootechnik i organizatorka biegu.

W pierwszej edycji biegu „Zabierz PIESia do Międzylesia” we wrześniu 2015 roku udział wzięło ponad 160 uczestników i aż 90 psów. W tym roku organizatorzy przygotowują się jednak na blisko dwukrotnie większe zainteresowanie. - Bieganie z psami nie jest skomplikowane, wystarczy podejść do tego zdroworozsądkowo i zwracać uwagę na to, aby nasz pupil miał się czego napić, dostosowywać dystans i tempo do jego możliwości oraz biegać po odpowiednim, równym podłożu. Coraz więcej osób przekonuje się do takiej formy aktywności, dlatego spodziewamy się znacznego wzrostu liczby biegaczy i czworonogów – wyjaśnia Katarzyna Koprowska, lekarz weterynarii i organizatorka wydarzenia.

Na uczestników biegu „Zabierz PIESia do Międzylesia” czeka do wyboru trasa o długości 5 lub 10 km, wiodąca przez tereny leśne oraz otwarte i bezpieczne przestrzenie położone na granicy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Do biegu mogą zgłaszać się biegacze z psami, ale i bez, którym nie przeszkadza towarzystwo tych zwierząt na trasie. Wpisowe kosztuje 20 zł.

W trakcie wydarzenia będzie można również zapoznać się z działalnością wybranych fundacji pomagających zwierzętom i dowiedzieć się, jaka pomoc jest najbardziej potrzebna. - W zeszłym roku udało nam się zebrać ponad 4 tys. zł oraz zaprezentować możliwości wolontariatu i innego wsparcia. Cieszy nas to, ale oczywiście liczymy na więcej. W okolicach Warszawy jest bardzo dużo potrzebujących zwierzaków – dodaje Katarzyna Koprowska. Partnerami wydarzenia jest m.in. Fundacja dla Zwierząt Argos oraz Fundacja AST. Z miłości do Terrierów typu Bull. Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie