Beach soccer: Kolejne zwycięstwo Polaków i awans do dalszej rundy!

Reprezentacja Polski w beach soccerze w drugim meczu eliminacji do mistrzostw świata zgodnie z oczekiwaniami pokonała Duńczyków i tym samym awansowała do dalszej fazy turnieju. O tym z kim Polacy się w niej zmierzą zadecyduje ostatnie grupowe spotkanie z Hiszpanią.

Pierwszy mecz przeciwko Estonii Polacy wygrali 5:3, natomiast Duńczycy przegrali z Hiszpanami 2:10, więc to Polska była oczywistym faworytem spotkania, co udowodniła już w czwartej minucie. Do siatki efektownie z przewrotki trafił Bogusław Saganowski. Po trzech minutach podwyższył jeszcze Jakub Jesinowski.

Duńczycy w pierwszej tercji nie byli w stanie pokonać bramkarza Polaków, Macieja Marciniaka, natomiast zrobili to na początku drugiej. Piłkę spod własnej bramki chciał wybić Tomasz Lenart, jednak przejął ją czający się w pobliżu Madsen i zminimalizował prowadzenie Polaków do jednego gola.

Sytuację uspokoił natomiast Łukasz Stasiak, który trafił do bramki z wolnego. Duńczycy w drugiej tercji walczyli nieco aktywniej, jednak Polacy przytomnie i skutecznie bronili dostępu do bramki i blokowali rywali. Na pochwałę zasługuje też polski bramkarz, który popisał się dobrą interwencją przy technicznym strzale w końcówce. Saganowski kilka razy próbował podwyższyć wynik z przewrotki, ale więcej goli w tej tercji już nie padło.

W trzeciej części meczu popisał się również drugi z polskich bramkarzy, Szymon Gąsińki, który pewnie obronił rzut karny. Trzeba jednak przyznać, że jego wykonanie nie należało do najlepszych. Trafieniem ze stałego fragmentu gry popisał się za to reprezentant Polski, Filip Gac, dla którego gol z wolnego był pierwszym w seniorskiej kadrze.

Na minutę przed końcem po podaniu od Stasiaka do bramki rywali trafił jeszcze Karim Madani. Duńczycy nie zdołali umieścić piłki w siatce po raz drugi i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Po dwóch grupowych zwycięstwach wiadomo już, że Polacy zagrają w drugiej rundzie eliminacji. Mecze dalszej fazy rozgrywek odbywać się będą w środę, czwartek i piątek, jednak najpierw Polacy zmierzą się z Hiszpanią, która uchodzi za jednego z faworytów całego turnieju. Z 27 drużyn biorących udział w europejskich eliminacjach na mistrzostwa świata 2017 na Bahamach pojadą cztery ekipy.

Polska – Dania 5:1 (2:0, 3:1)

Bramki: Saganowski, Jesionowski, Stasiak, Gac, Madani - Madsen.

Polska: Marciniak, Gąsiński - Depta, Gac, Saganowski, Madani, Lenart, Stasiak, Jesionowski, Ziober.

Dania: Dorph, Madsen, Raedkaer, Larsen, Bonde, Ryding, Oster, Wiese, D.Dorph, Levin.